САП ініціювали конфіскацію майна родини топполіціянта після розслідування журналістів
Джерело: Схеми
Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.
Як з’ясували журналісти, на тещу Полієнка були записані двоповерховий пентхаус та два паркомісця в ЖК бізнес-класу у Києві.
Прокурори просять суд визнати “необгрунтованими активами” квартиру площею 220 квадратних метрів та паркомісця, а також дохід від продажу зазначених апартаментів – і надалі стягнути це все в дохід держави.
Аналізом доходів та видатків посадовця, членів його сім’ї і родичів встановлено неможливість набути ці об’єкти нерухомості шляхом законних доходів. Після придбання цих активів їх використовували посадовець і його сім’я, а не родичка, що разом з іншими даними вказує на те, що вона набула їх у власність саме за дорученням посадовця, – повідомляє пресслужба антикорупційної прокуратури.
У НАЗК, на підставі матеріалів яких прокурори подали позов, додали, що після виходу розслідування “Схем” теща Полієнка продала апартаменти. Тому, коштом доходів від продажу це збільшило суму позову.
У розслідуванні журналісти також розповіли, що теща Полієнка – Валентина Ткаченко – з 1998 року офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014 році, нині отримує менш як три тисячі гривень на місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, склали близько 350 тисяч гривень. Тобто сумарно офіційних коштів не вистачило б на придбання цього нерухомого майна в житловому комплексі.
У коментарі Полієнко повідомив, що йому невідомі “обставини придбання” квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині “була “Волга”, яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві”.
- Журналісти “Української правди” з’ясували, що на початку повномасштабного вторгнення тодішній голова Служби безпеки України Іван Баканов працевлаштував свого 25-річного сина Артура Лазаренка (прізвище матері) в СБУ.
- В межах проєкту “Схеми” вдалось з’ясувати, що син колишнього голови Служби безпеки України Івана Баканова Артур Лазаренко у 2021 році придбав ділянку площею з маєтком на Київщині за майже втричі заниженою ціною.
У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.
3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.