Саудівська Аравія приховано звільняє десятки політвʼязнів – FT
Джерело: Sri Lanka Guardian з посиланням на Financial Times
Влада Саудівської Аравії за останні тижні звільнила десятки політичних вʼязнів.
За словами джерел, більшість звільнених — не надто відомі люди.
Серед тих, хто опинився на свободі, Сальма аль Шехаб. Вона навчалася в докторантурі у Великій Британії, але її заарештували, коли вона приїхала додому на канікули. У 2022 році її засудили до 34 років ув’язнення за дописи в соціальних мережах, в яких вона критикувала Саудівську Аравію за порушення прав людини і дискримінацію жінок.
Ще один зі звільнених політвʼязнів — учитель Асаад аль Гамді, який отримав за пости в соцмережах 20 років вʼязниці.
Як розповіли у виданні, наслідний принц Мухаммед бен Сальман, який із 2017 року фактично править Саудівською Аравією, намагається модернізувати країну і посилити її роль на політичній арені, наприклад, організувавши на своїй території перемовини США і Росії.
Окрім того, принц позбавив релігійну поліцію права заарештовувати людей, дозволив жінкам водити машину, а також зняв заборону на роботу кінотеатрів. Водночас за правління бен Сальмана посилилося придушення інакомислення, причому репресії торкнулися не тільки вчених і активістів, а й священнослужителів, бізнесменів і членів королівської сімʼї.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко помилував ще 23 засуджених за злочини “екстремістського характеру”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.