Саудівська Аравія зацікавлена у розвитку зв’язків з Іраном після обрання нового президента
Джерело: Reuters
Саудівська Аравія зацікавлена у розвитку зв’язків з Іраном після того, як там обрали нового президента.
З такою заявою виступив наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман.
Він привітав Масуда Пезешкіана з обранням на пост президента Ірану.
“Я підтверджую свою зацікавленість у розвитку та поглибленні відносин між нашими країнами та народами і служінні нашим спільним інтересам”, – цитує слова наслідного принца державне агентство Саудівської Аравії.
У березні 2023 року Саудівська Аравія та Іран за посередництва Китаю підписали історичну угоду про відновлення відносин після багатьох років регіонального суперництва.
Додамо, що в Ірані обрали нового президента. Ним став реформатор Масуд Пезешкіан, який пообіцяв зміцнювати зв’язки з Заходом. Вибори президента Ірану відбулись після того, як 19 травня в авіакатастрофі загинув президент Ібрагім Раїсі.
- 19 травня гелікоптер, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі, зазнав аварії. Невдовзі стало відомо, що внаслідок авіакатастрофи загинули всі пасажири. Світові лідери висловили свої співчуття у зв’язку із загибеллю Раїсі.
В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.