СБУ кваліфікувала стрілянину у Києві як теракт

Джерело: СБУ

Слідчі Служби безпеки України кваліфікували розстріл цивільних і взяття заручників у Голосіївському районі міста Києва як терористичний акт.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що призвів до загибелі людей).

Як свідчить наявна інформація, злочин вчинив чоловік 1968 року народження, який був озброєний зареєстрованою вогнепальною зброєю.

Від його дій загинуло уже 6 осіб, ще 7 людей, за попередніми даними, гопіталізовані із пораненнями і травмами різного ступеню.

Наразі досудове розслідування за процесуального керівництва Київської міської прокуратури триває.

СБУ, Нацполіція і прокуратура вживають комплексні заходи, щоб встановити усі обставини інциденту, в тому числі можливі мотиви стрільця.

Нагадаємо, 18 квітня в Голосіївському районі Києва невідомий відкрив стрілянину по людях, після чого захопив заручників у магазині та вступив у перестрілку з поліціянтами під час спроби затримання. Перед цим з ним намагалися сконтактувати перемовники. Зрештою його було ліквідовано.

Під час обміну 5 червня з російського полону повернули залізничника Донецької залізниці Євгена Реброва.

У Лос-Анджелесі вбили 81-річного актора Джеймса Генді, відомого за ролями у фільмах “Топ Ґан: Меверік” та “Джуманджі”.

У п’ятницю, 5 червня, російські окупанти атакували автозаправний комплекс (АЗК) мережі OKKO в селі Посад-Покровське Херсонської області.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо планує обговорити з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання фінансової компенсації за обладнання, передане Україні.

У Солом’янському районі Києва внаслідок ДТП загинули двоє поліціянтів – Дмитро Бондарчук та Денис Будченко. На момент аварії обоє були при виконанні службових обов’язків.