СБУ підозрює у держзраді п’ять осіб: серед них інженерка оборонного заводу і чиновниця

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки України заарештувала п’ятьох осіб, яких підозрюють у державній зраді через передачу російським спецслужбам інформації про Збройні Сили України. Це стосується інженерки оборонного заводу в Запоріжжі та чиновниці міськради на Донеччині.

Зазначається, що ФСБ РФ використовувала агентурну мережу, яка складалася з п’ятеро українців і одночасно діяла в Одеській, Запорізькій та Донецькій областях. Усі фігуранти здійснювали розвідку місць зосередження військовослужбовців та техніки ЗСУ на прифронтових територіях, а також шукали склади боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів Сил оборони.

Їх цікавили геолокації та функціонування промислових підприємств, де відбувається ремонт важкої військової техніки українських військ. Вони також збирали дані про наслідки ворожих обстрілів та надавали координати для нових ракетних атак РФ.

За даними СБУ, учасники російської агентури діяли ізольовано один від одного для збереження конспірації, але були підзвітні єдиному куратору ворожої групи – кадровому співробітнику ФСБ. Інформація про нього вже відома співробітникам Служби безпеки.

Одна з затриманих – посадовиця відділу міськради Донеччини; із нею перебували ще два агенти — колишній співробітник місцевого комунального підприємства та жителька Краматорська.

Іншою учасницею групи була інженерка-технологиня одного з оборонних підприємств Запоріжжя. Вона передавала розвіддані ФСБ щодо ремонту бойової техніки на виробничих потужностях заводу.

Ще одним російським агентом виявився посадовець транспортної компанії з Одещини, який збирав інформацію про можливу передачу позашляховиків на потреби ЗСУ за вказівкою російських спецслужб.

За даними слідства, перед вербуванням кожен із фігурантів активно взаємодіяв у прокремлівських групах у популярних месенджерах, через що потрапив у поле зору ФСБ, яка потім дистанційно включила їх до співпраці.

Слідчі Служби безпеки інформували фігурантів про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, що може призвести до довічного ув’язнення.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.