СБУ повідомила про підозру ще 26 окупантам, які катували українців на Херсонщині

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки виявила ще 25 колаборантів і одного громадянина Росії, які брали участь в злочинній організації “головного управління МВС РФ в Херсонській області” на тимчасово окупованій частині регіону.

Вони добровільно приєдналися до створеного агресором контролюючого органу після початку повномасштабного вторгнення.

Після “співбесід” з працівниками ФСБ РФ їх призначили до складу так званого “Новокаховського міського відділу поліції”.

Там вони виконували вказівки щодо придушення опору та поширення кремлівського режиму в регіоні, використовуючи репресивні методи, такі як викрадення мирних мешканців і їхнє ув’язнення в російських катівнях.

Вони піддавали українців жорстоким тортурам й використовували електричний струм. Також були зафіксовані факти смертельних побиттів гумовими кийками.

За допомогою масових викрадень, тортур та вбивств російські агенти намагались використовувати терор для залякування місцевих мешканців та ламання опору окупаційному режиму.

Встановлено, що Олег Шорохов, колишній правоохоронець, який очолив окупаційний “міськвідділ” у квітні 2022 року, відповідав за відбір кандидатів на ці “посади”.

За даними розслідування, йому “допомагав” колишній співробітник російської поліції, якого “відрядили” до захопленого міста для координації злочинних дій колаборантів з місцевого підрозділу так званого “МВС РФ”.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки оголосили фігурантам підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • Стаття 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).
  • Стаття 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).
  • Стаття 127 (катування).
  • Стаття 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).
  • Стаття 111-1 (колабораційна діяльність).

Оскільки фігуранти знаходяться на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи щодо їх притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.