СБУ та Нацполіція затримали п’ятьох підпалювачів: один з них намагався знищити синагогу
Джерело: СБУ
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили чергові спроби російських спецслужб розхитати внутрішньополітичну ситуацію в столиці та прифронтових регіонах України.
За результатами комплексних заходів затримано 5-х поплічників російських спецслужб, які вчиняли серійні підпали у Києві, Дніпропетровській та Харківській областях.
У Кривому Розі затримано 14-річного підлітка, який на замовлення російських спецслужб намагався спалити місцеву синагогу.
Неповнолітній, діючи за вказівкою окупантів, підготував два “коктейлі Молотова”. Дочекавшись темряви, він прибув до будівлі синагоги та підпалив вхідні двері, розраховуючи на поширення вогню.
За матеріалами справи, неповнолітній потрапив у поле зору окупантів, коли шукав “легкі гроші” у Телеграм-каналах. Утім, обіцяних коштів з РФ він так і не отримав. Замість них – підозра за вчинений злочин.
На Дніпропетровщині затримано двох дезертирів, які в обмін на обіцянки швидкого “заробітку” погодилися знищувати службові авто ЗСУ.
Після підпалу військового пікапа фігурантам поставили завдання виготовити саморобний вибуховий пристрій для вчинення теракту. Втім, співробітники СБУ зірвали наміри ворога і затримали зловмисників одразу після першого ж підпалу.
На Харківщині затримано 22-річного агента ФСБ, який за дорученням спецслужб РФ палив релейні та батарейні шафи Укрзалізниці.
У такий спосіб ворог намагався вивести з ладу енергообладнання, яке забезпечує безперебійний рух потягів, зокрема військових ешелонів.
У Києві правоохоронці затримали 16-річного жителя Вінницької області, студента одного з професійно-технічних училищ, який співпрацював із представниками країни-агресора.
За вказівкою російських спецслужб він прибув до Києва, щоб вчиняти підпали позашляховиків Сил оборони.
Правоохоронці затримали юнака, коли він намагався спалити службовий мультівен оператора БпЛА Національної гвардії України.
За всіма викритими фактами фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за трьома статтями Кримінального кодексу України:
▪ ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану);
▪ ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);
▪ ч. 2 ст. 194 (умисне пошкодження чужого майна шляхом підпалу).
Зловмисникам загрожують різні тюремні строки, зокрема довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Служба безпеки затримала ще чотирьох ворожих агентів, що займалися підпалами у різних регіонах України.
- Служба безпеки затримала дев’ятьох осіб, які за вказівками російських спецслужб готували теракти у східних та центральних областях України.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.