СБУ вручила нову підозру Азарову та викрила держслужбовицю, яка готувала його виступи

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки вручила нову підозру колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову, який підозрюється у державній зраді. Також викрито його помічницю, яка працює в одній з адміністрацій Києва і готувала тексти його виступів для росЗМІ.

Зазначають, що Азаров активно співпрацює з російськими спецслужбами та допомагає їм у проведенні підривної діяльності проти України. У коментарях російським ЗМІ, включаючи ефіри ток-шоу Соловйова та Скабєєвої, він пропагує стандартні позиції Кремля.

У шоу він регулярно виправдовує дії РФ, тимчасову окупацію частини території України й розповсюджує дезінформацію щодо нашого військового та політичного керівництва.

Також зазначають, що текстові матеріали для публічних виступів Миколи Азарова готувала його помічниця, яка працює в одній з адміністрацій Києва.

Навіть після повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона продовжувала комунікувати з Азаровим та російськими пропагандистами, дистанційно узгоджувала з представниками російських та білоруських інформаційних ресурсів час та тематику виступів Азарова в прямих ефірах або записів коментарів.

Крім того, фігурантка керувала Telegram- та Youtube-каналами Азарова і його особистими сторінками у соціальних мережах, де також поширювала пропаганду.

Також встановлено, що посадовиця з Києва очолює один із підрозділів “Фонду гуманітарної підтримки”, створений Миколою Азаровим для фінансування антиукраїнського “Комітету спасіння України”. Через ці структури фігурантка періодично отримувала кошти.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Миколу Азарова про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
▪️ ч. 2 ст. 28 та ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, вчинені за попередньою змовою);
▪️ ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
▪️ ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).

Раніше його злочинні дії були кваліфіковані лише за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Двом його помічницям оголошено підозру за такими статтями:
▪️ ч. 2 ст. 28 та ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, вчинені за попередньою змовою);
▪️ ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
▪️ ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.