СБУ вручила нову підозру Азарову та викрила держслужбовицю, яка готувала його виступи
Джерело: Служба безпеки України
Служба безпеки вручила нову підозру колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову, який підозрюється у державній зраді. Також викрито його помічницю, яка працює в одній з адміністрацій Києва і готувала тексти його виступів для росЗМІ.
Зазначають, що Азаров активно співпрацює з російськими спецслужбами та допомагає їм у проведенні підривної діяльності проти України. У коментарях російським ЗМІ, включаючи ефіри ток-шоу Соловйова та Скабєєвої, він пропагує стандартні позиції Кремля.
У шоу він регулярно виправдовує дії РФ, тимчасову окупацію частини території України й розповсюджує дезінформацію щодо нашого військового та політичного керівництва.
Також зазначають, що текстові матеріали для публічних виступів Миколи Азарова готувала його помічниця, яка працює в одній з адміністрацій Києва.
Навіть після повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона продовжувала комунікувати з Азаровим та російськими пропагандистами, дистанційно узгоджувала з представниками російських та білоруських інформаційних ресурсів час та тематику виступів Азарова в прямих ефірах або записів коментарів.
Крім того, фігурантка керувала Telegram- та Youtube-каналами Азарова і його особистими сторінками у соціальних мережах, де також поширювала пропаганду.
Також встановлено, що посадовиця з Києва очолює один із підрозділів “Фонду гуманітарної підтримки”, створений Миколою Азаровим для фінансування антиукраїнського “Комітету спасіння України”. Через ці структури фігурантка періодично отримувала кошти.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Миколу Азарова про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
▪️ ч. 2 ст. 28 та ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, вчинені за попередньою змовою);
▪️ ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
▪️ ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).
Раніше його злочинні дії були кваліфіковані лише за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Двом його помічницям оголошено підозру за такими статтями:
▪️ ч. 2 ст. 28 та ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, вчинені за попередньою змовою);
▪️ ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
▪️ ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу
- Справа щодо експрезидента Віктора Януковича та ексзаступника міністра юстиції Володимира Богатиря щодо захоплення ними державної влади у 2010 році скерована до суду.
- Служба безпеки України зібрала докази та повідомила про нову підозру у державній зраді Діані Панченко – колишній ведучій телеканалів Віктора Медведчука.
- Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру другу Путіна – Сергію Чемезову, який постачає “Кинджали” для ударів по Україні.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.