СБУ викрила масштабну агентурну мережу, яка готувала ракетні удари і стежила за ЗСУ

Джерело: СБУОГП

Контррозвідка СБУ нейтралізувала масштабну агентурну мережу ФСБ Росії, яка планувала ракетно-бомбові та дронові удари по шести регіонах України. Група осіб збирала інформацію про розташування Сил оборони та критичну інфраструктуру.

Фото: СБУ

Згідно з даними слідства, у березні 2024 року представник ФСБ РФ створив спеціальний чат-бот у месенджері Telegram для проведення підривної діяльності проти України. Упродовж декількох місяців до нього добровільно долучилися 9 осіб з Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Сумської, Одеської, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Фото: СБУ

Завербовані громадяни, підтримуючи дії держави-агресора, погодилися надавати співробітнику російської спецслужби інформацію воєнного характеру. Виконуючи вказівки “куратора”, вони вишукували місця розташування Сил оборони, зокрема об’єкти тимчасової дислокації особового складу ЗСУ.

Агенти також збирали координати для вогневого ураження об’єктів критичної інфраструктури, фіксували переміщення військової техніки автомобільними та залізничними шляхами, та ділилися координатами гідро- і теплоелектростанцій. Вони повідомляли ворогу про результати атак, додаючи фото та відео, а також передавали інформацію про прольоти літаків та роботу систем ППО.

Фото: СБУ

До складу агентурної мережі входили дві чиновниці: посадовиця Дніпровської міської ради та очільниця відділу в Южненській міськраді на Одещині. Серед агентів також були двоє менеджерів та студент університету, які фіксували рух ешелонів ЗСУ у напрямку східного фронту.

Фото: СБУ

Ще одним зрадником виявився ексспівробітник розформованої міліції, який “звітував” окупантам про наслідки атаки РФ на одну з гідроелектростанцій України.

Підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Восьми з них вже повідомлено про підозру в державній зраді. Стосовно ще однієї жінки вирішується питання щодо повідомлення про підозру.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині. 

П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.

Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.

Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.