Прикидався кур’єром: СБУ затримала російського агента

Джерело: Служба безпеки України/Telegram

СБУ затримала агента ФСБ, який шпигував на Буковині під виглядом кур’єра. Він збирав координати для ракетних ударів по критичній інфраструктурі Чернівецької області.

Ціллю були транспортні вузли та залізничні маршрути, а також медустанови, де лікуються українські воїни.

“Діючи “під прикриттям” кур’єра популярного сервісу доставки, агент на власному скутері об’їжджав місцевість, де фіксував потрібні йому об’єкти. Отримані відомості він мав направити своєму російському куратору через особистий чат у месенджері”, – повідомили в Службі безпеки.

СБУ зірвала ворожі плани та затримала агента на гарячому, коли він готував звіт для ФСБ. Зрадником виявився місцевий житель, який підтримував рашизм. Він також поширював прокремлівські погляди в російських відеочатах, виправдовуючи агресію проти України.

Чоловіку загрожує довічне ув’язнення.

  • СБУ затримала в акваторії Одещини іноземне вантажне судно та його капітана, який вивозив українське зерно з території ТО Криму.
  • Служба безпеки України викрила агентурну групу ФСБ, яка діяла в Одесі. До її складу входили три дівчини віком від 19 до 23 років, які працювали в місцевій кав’ярні.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.