СБУ виявила, що 176 громадян Росії володіли майже 100 га землі під Києвом
Джерело: СБУ
У державну власність України повернули майже 100 га сільськогосподарських угідь на Київщині, якими незаконно володіли 176 громадян РФ.
Служба безпеки України провела перевірку реєстрів Держгеокадастру, виявила та підтвердила наявність ділянок у щонайменше 176 мешканців країни-агресора. Йдеться про угіддя, які росіяни отримали у власність як спадщину ще до початку повномасштабної війни.
Відповідно до чинного законодавства лише громадяни України мають право володіти землями сільгосппризначення, а іноземці – ні.
Відтак угіддя іноземних власників протягом року мали б перейти на баланс Держгеокадастру.
Оскільки профільний орган цього не зробив, Служба безпеки спільно з прокуратурою припинили права власності громадян РФ на виявлені наділи. Конфісковані сільгоспугіддя передали на облік управління Держгеокадастру.
- Українські правоохоронці затримали та арештували іноземне судно, яке допомагало російським окупантам викрадати українську агропродукцію з тимчасово окупованих регіонів.
- Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Головне управління розвідки попередило, що на тимчасово окупованій території Херсонської області російські загарбники навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки.
Генеральний директор АТ “Укрпошта” Ігор Смілянський відреагував на рішення Національного банку України, яким його визнано таким, що не відповідає вимогам професійної придатності керівника фінансової установи.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова відновити мирні переговори з Україною з того місця, де вони були зупинені.
На Львівщині правоохоронці оголосили підозру організатору прокату квадроциклів. Катаючись на одному з його транспортних засобів, загинула 17-річна дівчина.
У Кривому Розі зросла кількість загиблих унаслідок ракетної атаки РФ по місту 23 червня.