СБУ заочно повідомила про підозру 14 клірикам РПЦ, що сприяли захопленню українських церков
Джерело: СБУ
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще 14 високопоставлених російських кліриків, які сприяли захопленню церков на тимчасово окупованій частині України.
Йдеться про:
- Олександра Снігура (Артемія) – митрополита Хабаровського та Приамурського;
- Михайла Кондратьєва (Мефодія) – єпископа Кам’янського та Камишилівського;
- Віталія Єрмакова (Амвросія) – митрополита Тверського та Кашинського;
- Леоніда Горбачова – патріаршого екзарха Африки;
- Андрія Малаханова – архієпископа Петропавлівського та Камчатського;
- Петра Мансурова (Петра) – єпископа Калачинського та Муромцевського;
- Миколу Церпицького (Лева) – митрополита Новгородського та Староросійського;
- Юрія Єпіфанова (Арсенія) – митрополита Липецького та Задонського;
- Михайла Наконечного (Кирила) – митрополита Казанського та Татарстанського;
- Олексія Кривенка (Миколу) – єпископа Північнобайкальського та Сосново-Озерського;
- Валерія Голубєва (Іллю) – архієпископа Анадирського та Чукотського;
- Яна Кайгородцева (Іларіона) – єпископа Кінешемського та Палехського;
- Іллю Пєрова (Тарасія) – єпископа Північноморського та Умбського;
- Олександра Таранова (Аркадія) – архієпископа Ровеньківського та Свердловського.
За матеріалами справи, протягом 2022-2024 років фігуранти входили до складу підконтрольного Кремлю “священного синоду” РПЦ. Від початку повномасштабної війни ці російські архієреї під керівництвом патріарха Кирила Гундяєва сприяли захопленню релігійних громад на тимчасово окупованій частині України.
Клірики забезпечили рішення московського синоду щодо “приєднання” до складу РПЦ Джанкойської, Бердянської, Ровеньківської та Херсонської єпархій і призначили там підконтрольних Москві єпископів.
Всім 14-м фігурантам заочно повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до інших тяжких наслідків).
- Російська пропаганда розпочала чергову інформаційну кампанію проти Молдови, в якій нібито утискають Російську православну церкву (РПЦ).
- Українські військові повернули до Архикатедрального Собору святого Юрія у Львові крісло митрополита Андрея Шептицького, викрадене РПЦ у 1980-х роках.
- Російська православна церква випустила “Патріарший календар – 2025”, у якому, зокрема, поруч із патріархом Кирилом значаться предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій та всі українські архієреї.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Статую бодхісатви Авалокітешвари (уособлює втілення милосердя всіх будд), яку викрали в жовтні 2012 року й вивезли до Південної Кореї, повернули до японського храму.
15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.
Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.