СБУ заочно повідомила про підозру суддям РФ, які винесли вироки полоненим бійцям «Азову»

Джерело: СБУ

Служба безпеки України заочно повідомила про підозру двом російським суддям — Костянтину Простову та Сергію Образцову з Південного окружного військового суду РФ. Вони винесли тюремні вироки полоненим бійцям “Азову”.

У травні та листопаді 2024 року судді незаконно призначили двом полоненим військовослужбовцям Національної гвардії України по 18 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Обидва українських воїни входили до 12-ї бригади спецпризначення “Азов” і брали участь в обороні Маріуполя з перших днів повномасштабної війни.

Щоб відправити українських воїнів до російських в’язниць, Образцов та Простов влаштували показове “судилище” за надуманими обвинуваченнями.

Таким чином фігуранти порушили норми міжнародного права, відповідно до яких потерпілі є комбатантами збройного конфлікту. У разі потрапляння у полон такі особи набувають статусу військовополонених і не підлягають тюремному ув’язненню за участь у бойових діях.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Простову та Образцову про підозру за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини, зокрема порушення вимог статей 129 і 130 Конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949).

Оскільки обидва судді перебувають на території країни-агресора, тривають комплексні заходи, щоб знайти їх і покарати за злочини проти українців.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Асер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.