СБУ затримала агентів ФСБ, які готували одну з наймасштабніших диверсій на Одещині

Джерело: Служба безпеки України

Кіберфахівці Служби безпеки запобігли масштабній російській диверсії в Одеській області.

За результатами спецоперації в регіоні затримано двох агентів ФСБ РФ, які готували ракетний удар ворога по сховищу селітри в одному з морських портів.

Встановлено, що завданням фігурантів було дізнатись про наявність вибухонебезпечних мінеральних добрив на місцевому транзитному складі. У разі “позитивної відповіді” від інформаторів, окупанти готувались завдати по об’єкту ракетний удар, який мав спричинити масштабні руйнування.

За матеріалами справи, ворожими агентами виявилися 29-річний місцевий житель і його 56-річна поплічниця.

Щоб виконати вороже завдання, інформатор ФСБ влаштувався різноробочим у порт, де почав відстежувати прибуття морських вантажів.

Агент, виявивши резервуари, заповнені селітрою, одразу доповів про це куратору, а також відправив йому відповідні координати.

Співробітники СБУ затримали російського інформатора, а також провели заходи для убезпечення портової інфраструктури Одещини. Серед іншого, з місця потенційного удару ворога було вивезено весь обсяг селітри.

Крім того, Служба безпеки затримала спільницю агента. Встановлено, що вона на своєму авто возила фігуранта на “тестові завдання” ворога, зокрема на підпали релейних шаф Укрзалізниці.

Під час обшуків у агентів знайдено докази роботи на ворога, а також бойові гранати.

Слідчі Служби безпеки повідомили обом фігурантам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану)
  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.

Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.

На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.