СБУ затримала ексосвітянку, яка «здавала» РФ українських патріотів під час боїв за Харків

Джерело: СБУ

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Мовиться про 57-річну колишню вчительку молодших класів у селі Лук’янці Липецької громади. Раніше її притягували до відповідальності за побиття учнів.

У період окупації населеного пункту вона надавала загарбникам інформацію про місця перебування українських патріотів. Саме за її наведенням росіяни викрали та ув’язнили до катівні декількох учасників руху опору в регіоні.

Серед них – депутат місцевої ради, учасник АТО і батько чинного співробітника Національної поліції України.

У катівні до викрадених людей застосовували жорстокі тортури – постійно били і тривалий час залишали без їжі та води. У такий спосіб російські окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про Сили оборони, які на той час вели запеклі бої за Харків.

Однак загарбникам не вдалося “вибити” з українських патріотів розвіддані, а згодом декількох відпустили. Ще одного – окупанти вивезли до Бєлгородської області, де тримали в полоні 2 роки, а потім обміняли на російського бойовика.

Що стосується фігурантки, то після звільнення села вона виїхала до Харкова, де сподівалась уникнути правосуддя.

Співробітники СБУ встановили її місцезнаходження в обласному центрі та затримали в орендованій квартирі.

Наразі затриманій повідомлено про підозру за ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує до 12 років ув’язнення.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.

Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.

У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на військово-лікарську комісію, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом  на 22:00 13 березня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку.  На даний час загалом відбулося 128 бойових зіткнень.