СБУ завершила розслідування знищення літака «Мрія»: підозрюваним загрожує до 15 років тюрми

Джерело: пресслужба СБУ

Служба безпеки повідомила про зібрані неспростовні докази вини колишніх посадовців ДП “Антонов”: гендиректора та начальника підрозділу з авіабезпеки.

Нині слідчі СБУ закінчили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду.

Нагадаємо, злочинні дії колишніх посадовців призвели до тимчасового захоплення стратегічно важливого аеродрому під час боїв за Київ та знищення літака АН-225 “Мрія”.

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ фігуранти не допустили військовослужбовців Національної гвардії України на територію Гостомельського аеропорту для підготовки до його захисту. У період січня-лютого 2022 року посадовці розпорядилися заблокувати допуск українських військових на територію об’єкта.

Фігурантів справи обвинувачують за ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

Нині обвинувачені перебувають під вартою, їм загрожує до 15 років тюрми.

Довідка. Під час російського вторгнення в Україну 27 лютого 2022 року у результаті повітряної атаки російських окупантів на аеропорт Гостомель під Києвом літак Ан-225 «Мрія», один із найбільших та найпотужніших літаків у світі, був спалений. Укроборонпром обіцяє відновити літак за кошти окупанта. За попередніми підрахунками для цього необхідно понад 3 млрд доларів та близько 5 років.

Державне підприємство “Антонов” пропонує створити Міжнародний фонд відродження транспортного літака Ан-225 “Мрія”.

7 листопада 2022 року генеральний директор ДП “Антонов” Євген Гаврилов заявив про початок будівництва другого літака Ан-225 “Мрія”. За його словами, другий літак “Мрія” уже готовий на 30%.

  • ДП “Антонов” відкрило новий центр безпілотників для розширення можливостей виробництва безпілотних систем і надання підтримки приватним виробникам з погляду експертизи та послуг. Державне підприємство диверсифікує основний бізнес із виробництва вантажних літаків у відповідь на війну Росії проти України.
  • На Київщині затримано чоловіка, якого підозрюють у співпраці з російською ФСБ. За даними СБУ, затриманий збирав розвіддані про Сили оборони та критичну інфраструктуру у столичному регіоні. Зокрема зловмисник намагався виявити місця базування авіації ЗСУ.
  • У Миколаєві затримали місцевого жителя, який збирав розвіддані про Збройні сили України поблизу акваторії Чорного моря.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.