Сейм Латвії закликав розпочати переговори з Україною про вступ до ЄС

Джерело: пресслужба парламенту Латвії

23 листопада Сейм ухвалив заяву про підтримку початку переговорів про вступ України та Молдови до ЄС.

Голова Комісії з європейських справ Сейму Едмундс Чепуритіс зауважив, що Латвія несе особливу відповідальність нагадувати своїм партнерам у Європейському Союзі, наскільки важливо посилити підтримку тих суспільств, які виступають за “свободу, демократію, верховенство права та права людини”.

Попри повномасштабне вторгнення Росії в Україну та триваючі операції гібридної війни в Молдові, ці країни виконали величезну роботу, щоб ще більше наблизитися до Європейського Союзу як у цінностях, так і в управлінні. Заява Сейму передасть це повідомлення іншим державам-членам, – наголосив він.

У заяві депутати закликали інші країни-члени підтримати рекомендації Єврокомісії та схвалити початок переговорів про вступ вже до кінця цього року. Парламентарії також закликали Єврокомісію та Раду Євросоюзу невідкладно підготувати та затвердити умови для переговорів з Україною та Молдовою.

Своєю чергою, двом країнам-кандидатам пропонується продовжити впровадження необхідних реформ, які сприятимуть їх відповідності загальним цінностям Європейського Союзу, тіснішій інтеграції в ЄС, а також сприятимуть більшій стабільності, безпеці та процвітання в регіоні.

У заяві Сейм підтверджує, що Латвія готова надати необхідну підтримку Україні та Молдові у здійсненні реформ на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі.

Зауважимо, Україна подала заявку на членство в ЄС лише через кілька днів після вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, а через кілька місяців отримала статус кандидата.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.