Сейм Литви схвалив призов на військову службу після закінчення школи

Джерело: lrt

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

Згідно з ухваленими поправками, юнаки повинні проходити військову службу відразу після школи, а також медичне обстеження — з 17 років. Визнані придатними до військової служби мають її пройти, перш ніж отримають право вступити до вишу.

Юнаки у віці від 18 до 22 років призиватимуться на військову службу після закінчення школи.

Тоді як добровільно йти на службу в Збройні сили зможуть особи віком від 18 до 39 років.

Реформа також пропонує варіювати тривалість військової служби, пропонуючи варіанти три, шість або дев’ять місяців.

Реформа набуде чинності 2026 року.

За законопроєкт проголосували 85 депутатів литовського парламенту, проти – 3, утрималися 14.

Міністр оборони Лаурінас Кашчунас зауважив, що запропоновані зміни не є загальним призовом, додаючи, що вони лише дозволять більше молодих людей призвати на військову службу.

Уроки України наочно показують нам, що вся країна має бути готова боротися зі значно більшим противником, — наголосив депутат Паулюс Саударгас.

  • Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
  • Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
  • Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині.
  • Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки що невідомо.
  • Норвезький уряд оголосив 2 квітня, що збільшить кількість призовників внаслідок модернізації інфраструктури та створення нових посад у Силах оборони.

Двоє людей у ​​різний час за останні вісім місяців намагалися вбити засновника технологічних компаній SpaceX та Tesla Ілона Маска.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.

Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на замах на експрезидента США Дональда Трампа, заявивши, що США буцімто розпалюють ненависть до політичних опонентів.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Принцеса Уельська вдруге з’явиться на публіці після оголошення діагнозу щодо раку. Зокрема, Кейт Міддлтон відвідає фінал Вімблдону в неділю, 14 липня.