Уряд Хорватії пропонує відновити строкову військову службу

Джерело: Vijesti

Міністерство оборони Чехії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки невідомо.

Також планується повернути строкову службу.

Зазначається, що повернення військового вишколу пов’язане зі все більш небезпечною геополітичною ситуацією у Європі та на Балканах.

Після розпочатого Росією повномасштабного вторгнення в Україну, все більше європейських країн розглядають, або працюють над поверненням строкової служби.

Зокрема експерти зауважили, що значна частина європейських країн ніколи не скасовувала призову. Хтось зараз повертає, хтось уже повернув. Наприклад, країна-член НАТО Фінляндія ніколи не скасовувала призову на військову службу, яка триває 12 місяців. Туреччина також ніколи не скасовувала призову. Швеція його вже повертає. У Данії є своя військова служба.

За словами генерала Марінко Крешича, є багато країн, де в армії служать і жінки. У хорватській армії великий відсоток жінок, які чудово виконують свої обов’язки. Одначе, генерал виступив за служба в армії для жінок на добровільній основі.

Варто зауважити, що під час візиту міністра оборони Хорватії Маріо Банозича до Сполучених Штатів стало відомо, що країна передала всі свої гелікоптери Мі-8 Україні.

Раніше стало відомо, що згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

29 лютого у 6-поверховій будівлі Бангладешу з ресторанами та магазинами виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 45 осіб, та ще десятки зазнали поранень.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.