Сейм Польщі вшанував пам’ять загиблих у війні українських воїнів та цивільних

Джерело: пресслужба Сейму Республіки Польщі

У другу річницю повномасштабного нападу РФ на Україну Сейм Республіки Польща засуджує дії російської влади та звертається до Міжнародного кримінального суду з проханням притягнути до відповідальності винних у всіх воєнних злочинах, скоєних проти українського народу.

У документі, ухваленому 22 лютого, під час другого дня 6-ї сесії Палати, польські депутати подякували українському народу та міжнародній спільноті.

Приєднуючись у болю з родинами, які втратили близьких у бойових діях, Сейм Республіки Польща віддає данину пам’яті всім полеглим воїнам, захищаючи Україну, та вбитим цивільним жителям, — наголошується у документі. — Усвідомлюючи, що Україна не лише захищає свої кордони, а й зупиняє російський імперіалізм, Сейм Республіки Польща висловлює свою вдячність і подяку за мужність і відвагу українського народу та тієї частини міжнародної спільноти, яка підтримує його оборонну діяльність.

Палата висловила особливу подяку польським жінкам і полькам, які досі займаються допомогою громадянам України.

У прийнятій резолюції депутати зазначили, що “від долі України сьогодні залежить доля Польщі та Європи”. Також польські законодавці звернулися до урядів країн НАТО та Європейського Союзу з проханням “посилити всебічну підтримку України, зокрема забезпечити швидке постачання військової техніки та боєприпасів, що дозволить ефективно захистити країну від агресора”.

  • Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці на шляху до Європейського Союзу і НАТО.
  • Президент Польщі Анджей Дуда закликав владу країни спільно діяти задля реалізації членства України в ЄС та НАТО. Він зауважив, що це відповідає національним інтересам Польщі.
  • 21 листопада 2023 року, у День Гідності та Свободи президент Польщі Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці українців на шляху до Європейського Союзу і НАТО.
  • Анджей Дуда заявив, що безпекова ситуація у Польщі не була настільки напруженою протягом десятиліть. Дуда зауважив, що війна за східним кордоном — це не лише можливість допомогти Україні, а й необхідність відповісти на загрози, що випливають із цього конфлікту.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.