Секонд-хенд із метадоном: на Черкащині викрили масштабну наркоорганізацію

Джерело: Київська міська прокуратура

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури, у семи областях України затримали 11 підозрюваних у справі про продаж метадону. Ділки зашивали наркотики у вживані речі і пересилали по всій країні.

Керував наркобізнесом 38-річний житель м. Жашкова Черкаської області, залучивши як співорганізатора ще одного мешканця цього міста. Співорганізатор займався фінансовою частиною бізнесу – забезпечував інших членів організації автомобілями та виводив гроші з криптогаманців.

Окрім того, до злочинної організації входив фітнес-тренер одного зі столичних клубів, який відповідав за збут наркотиків у Полтаві та Харкові. Зокрема він контролював відправку товару у ці регіони та роботу так званих “екіпажів” – осіб, котрі безпосередньо відправляли наркотики замовникам.

Вони їздили по всій Україні, орендували квартири подобово, купували у місті секонд-хенд та зашивали у нього метадон. Потім вживані речі з наркотиками відправляли поштою на поштомати в інші міста. Серед членів групи також були ті, хто продавав метадон шляхом закладок. Входив до злочинної організації і адміністратор ТГ-каналу, через який шукали клієнтів, – розповіли у прокуратурі.

За результатами 47 обшуків на території семи областей, правоохоронці затримали 11 активних учасників угруповання. Під час документування їх діяльності оперативники Департаменту боротьби з наркозлочинністю вилучили 332 посилки секонд-хенду.

Як з’ясувалося, вартість вилученого товару становить 1,8 млн гривень. Тоді як прибуток від бізнесу на місяць сягав 5 млн гривень.

Нині усім членам організованої злочинною групи обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Зауважимо, у травні Національна поліція провела одну з наймасштабніших операцій з ліквідації наркобізнесу в Україні. Вдалось викрити угруповання, яке щомісяця виготовляло наркопродукції на понад 330 мільйонів гривень.

Правоохоронці затримали 66 ділків на чолі з організатором, їм повідомили про підозри.

Фігуранти створили розгалужену мережу нарколабораторій та складів, у яких виготовляли, фасували та зберігали заборонені до обігу речовини.

Наразі поліція викрила 17 нарколабораторій та 15 складів, які діяли на території Чернігівської, Сумської, Житомирської, Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Львівської, Черкаської, Кіровоградської, Волинської, Миколаївської, Тернопільської, Хмельницької, Київської областей та міста Києва.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.