«Сексизм в арміях країн НАТО, як явище, досі не зник» – військовослужбовиця

Джерело: Дар’я Борисенко/Facebook

Українська військовослужбовиця, операторка аеророзвідки Дар’я Борисенко розповіла про випадок прояву сексизму від військового інструктора однієї з країн НАТО, з яким жінка зіштовхнулася нещодавно.

Раніше Борисенко вважала, що сексизм в арміях країн НАТО давно вимер, як явище. Однак, зауважує, дарма.

Ситуація: приїздить інструктор з однієї із країн НАТО. При знайомстві замість привітання каже посестрі, показуючи на груди, що “це” треба прибрати і чимось прикрити. Бо у них гормони. А далі довгі втирання про “жінці не місце в армії” і тому подібну маячню. Повага до жінки? — Явно не чув. Особисті кордони? — Що це?! При тому, що кожна з нас, нагадую, у війську добровільно, — обурилася військовослужбовиця.

Захисниця додала, що за сексистські закиди інструктора з Литви зрештою перепросив його побратим, натомість винуватець так і не зрозумів чому.

Борисенко пояснила, що в її підрозділі жінки працюють на рівні з чоловіками. У більшості однакові посади і, відповідно, обов’язки. Вона запевнила, що кожна жінка користується повагою побратимів.

Наразі наше військо є одним з передових у світі. Ми ведемо війну майбутнього. І як же хочеться сподіватись, що такий архаїзм, як мізогінія лишиться у минулому. Адже це нікому не йде на користь, — резюмувала військова.

Раніше військовослужбовиця Ірина Бобик розповіла про сексизм в “Укрзалізниці”. Зокрема один із провідників відмовився впускати у вагон її та інших пасажирок, аргументуючи тим, що першим має зайти чоловік-пасажир. Згодом в “Укрзалізниці” відреагували на пост Бобик, перепросивши за незручності, з якими довелося мати справу військовій. Також там запевнили, що дотримуються принципу рівноправності пасажирів і працюють над підвищенням кваліфікації провідників.

Окрім того, військових 3-ї штурмової окремої бригади звинуватили в сексизмі через їхні “неоднозначні вислови” про жінок на фронті. Під час зйомок програми “Двіж”, яка виходить на YouTube-каналі бригади, одна з глядачок, яка перебувала в залі, звернулася до українського гумориста Віктора Розового та до військових на псевдо “Істок”, “Гном” та “Хмурий” Із питанням, як саме жінки можуть допомагати на фронті.

Я скажу зараз серйозно. Дівчата можуть виконувати діловодські, адміністративні функції, можуть займатися по складах. Є військові професії, на яких можуть працювати дівчата. Але от у мене є прохання до дівчат: коли ви йдете (воювати – ред.), не треба собі одразу придумувати, що ви – снайпер, марксман чи ще щось. Це професії, (до яких – ред.) приходять через тривалу працю, – відповів боєць на псевдо “Істок”.

Водночас він додав, що “дівчинка, як би тут не було, однаково трохи слабша за чоловіка”. Утім, він також зауважив, що жінки на війні потрібні, і він особисто знайомий з тими, хто воює у піхоті.

Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями. 

У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада.  На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.

Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.