«Сексизм в арміях країн НАТО, як явище, досі не зник» – військовослужбовиця

Джерело: Дар’я Борисенко/Facebook

Українська військовослужбовиця, операторка аеророзвідки Дар’я Борисенко розповіла про випадок прояву сексизму від військового інструктора однієї з країн НАТО, з яким жінка зіштовхнулася нещодавно.

Раніше Борисенко вважала, що сексизм в арміях країн НАТО давно вимер, як явище. Однак, зауважує, дарма.

Ситуація: приїздить інструктор з однієї із країн НАТО. При знайомстві замість привітання каже посестрі, показуючи на груди, що “це” треба прибрати і чимось прикрити. Бо у них гормони. А далі довгі втирання про “жінці не місце в армії” і тому подібну маячню. Повага до жінки? — Явно не чув. Особисті кордони? — Що це?! При тому, що кожна з нас, нагадую, у війську добровільно, — обурилася військовослужбовиця.

Захисниця додала, що за сексистські закиди інструктора з Литви зрештою перепросив його побратим, натомість винуватець так і не зрозумів чому.

Борисенко пояснила, що в її підрозділі жінки працюють на рівні з чоловіками. У більшості однакові посади і, відповідно, обов’язки. Вона запевнила, що кожна жінка користується повагою побратимів.

Наразі наше військо є одним з передових у світі. Ми ведемо війну майбутнього. І як же хочеться сподіватись, що такий архаїзм, як мізогінія лишиться у минулому. Адже це нікому не йде на користь, — резюмувала військова.

Раніше військовослужбовиця Ірина Бобик розповіла про сексизм в “Укрзалізниці”. Зокрема один із провідників відмовився впускати у вагон її та інших пасажирок, аргументуючи тим, що першим має зайти чоловік-пасажир. Згодом в “Укрзалізниці” відреагували на пост Бобик, перепросивши за незручності, з якими довелося мати справу військовій. Також там запевнили, що дотримуються принципу рівноправності пасажирів і працюють над підвищенням кваліфікації провідників.

Окрім того, військових 3-ї штурмової окремої бригади звинуватили в сексизмі через їхні “неоднозначні вислови” про жінок на фронті. Під час зйомок програми “Двіж”, яка виходить на YouTube-каналі бригади, одна з глядачок, яка перебувала в залі, звернулася до українського гумориста Віктора Розового та до військових на псевдо “Істок”, “Гном” та “Хмурий” Із питанням, як саме жінки можуть допомагати на фронті.

Я скажу зараз серйозно. Дівчата можуть виконувати діловодські, адміністративні функції, можуть займатися по складах. Є військові професії, на яких можуть працювати дівчата. Але от у мене є прохання до дівчат: коли ви йдете (воювати – ред.), не треба собі одразу придумувати, що ви – снайпер, марксман чи ще щось. Це професії, (до яких – ред.) приходять через тривалу працю, – відповів боєць на псевдо “Істок”.

Водночас він додав, що “дівчинка, як би тут не було, однаково трохи слабша за чоловіка”. Утім, він також зауважив, що жінки на війні потрібні, і він особисто знайомий з тими, хто воює у піхоті.

Станом на 13:30 четверга, 16 травня, протягом поточної доби на фронті загалом відбулося 58 бойових зіткнень. Інтенсивні бойові дії тривають майже по всій лінії фронту. 

Радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив думку, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

Сьогодні, 16 травня, російські загарбники з авіації атакували село Високе Бериславського району Херсонської області, внаслідок чого загинула одна людина та ще четверо поранені.

З тимчасово окупованої території Запоріжжя вдалося повернути на підконтрольну Україні територію 17-річного Дениса.

Співробітники Служби безпеки викрили ділків, які продавали ухилянтам “консульські” посвідчення для втечі за кордон.