Сенатори США відвідають Угорщину, підтримуючи схвалення заявки Швеції на вступ до НАТО

Джерело: Sky News

Двопартійна делегація Конгресу США відвідає Угорщину цими вихідними, щоб підштовхнути схвалення заявки Швеції на вступу до НАТО. 

Посольство США повідомило, що сенатори поїдуть “з місією, зосередженою на стратегічних питаннях, що постають перед НАТО та Угорщиною”.

Раніше посол США в Угорщині Девід Прессман заявив, що потенційне членство Швеції є проблемою, яка безпосередньо впливає на національну безпеку Сполучених Штатів і альянсу в цілому.

Парламентська група правлячої партії Угорщини Фідес заявила, що заявка Швеції на вступ до НАТО може бути ратифікована наприкінці лютого, коли знову збереться парламент.

В середу, 14 лютого, міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Угорщина є єдиним членом НАТО, який поки не схвалив заявку Швеції на вступ до альянсу, при цьому правлячі націоналісти посилаються на те, що вони називають “необґрунтованими звинуваченнями” Швеції в тому, що вони підірвали демократію в Угорщині.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

Представник репера Каньє Веста повідомив, що той планує запустити порностудію Yeezy, можливо, цього літа.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.