Швеція очікує, що Угорщина незабаром схвалить членство країни в НАТО

Джерело: Reuters

14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Ми вітаємо, що Туреччина завершила процес ратифікації, і очікуємо, що Угорщина невдовзі послідує за нею, — зазначив очільник МЗС Швеції, виступаючи перед парламентом.

Угорщина є єдиним членом НАТО, який поки не схвалив заявку Швеції на вступ до альянсу, при цьому правлячі націоналісти посилаються на те, що вони називають “необґрунтованими звинуваченнями” Швеції в тому, що вони підірвали демократію в Угорщині.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

У квітні імпорт російської нафти в Індію зріс до дев’ятимісячного максимуму, відновившись після зупинення через санкції. Зростання імпорту відбулося завдяки постачанню танкерами найбільшої російської судноплавної компанії “Совкомфлот”, які не були підсанкційними. 

В Міністерстві оборони України створили Раду донорів інституційних реформ, яка займатиметься формуванням “єдиного вікна” для ефективної та прозорої комунікації з країнами-партнерами, які підтримують трансформаційні процеси.

Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе підтримав пропозицію заборонити дітям реєструвати облікові записи в соціальних мережах до досягнення ними 16 років, заявивши, що надмірне спілкування в Інтернеті в молодому віці серйозно шкодить їх психічному здоров’ю.

Кабінет міністрів скасував норму, яка дозволяла жінкам-медикам та жінкам-фармацевткам влаштовуватись на роботу як невійськовозобов’язані.

Правоохоронці викрили мережу підпільних типографій, які підробляли документи для “легалізації” за кордоном.