Сербія заборонила в’їзд в країну антипутінському активісту
Джерело: Reuters
Сербська поліція в четвер, 13 липня, заборонила в’їзд до країни Петру Нікітіну, відомому критику президента Росії Володимира Путіна.
Нікітіна, засновника Російського демократичного товариства, яке виступає проти вторгнення Росії в Україну, не впустили до Сербії, де він живе з 2016 року.
Чедомир Стойкович, адвокат, який представляє інтереси Нікітіна, сказав, що рішення було прийнято після запиту до поліції Сербського агентства безпеки та інформації (BIA) про “запобіжний захід у вигляді видворення іноземця”.
“Це незаконно, оскільки тут знаходяться діти Нікітіна, це розлучення сім’ї, він є резидентом, але поліція все одно може його депортувати”, – сказав Стойкович.
Адвокат додав, що подасть скаргу до міністерства внутрішніх справ.
Нікітін заявив, що залишатиметься в терміналі аеропорту Белграда, доки йому не дозволять в’їхати до Сербії або його не депортують.
Хоча Сербія неодноразово засуджувала вторгнення Росії в Україну, зараз вона відмовляється приєднатися до міжнародних санкцій проти РФ.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.
Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.
Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.
Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.
Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.