Сербія заборонила в’їзд в країну антипутінському активісту
Джерело: Reuters
Сербська поліція в четвер, 13 липня, заборонила в’їзд до країни Петру Нікітіну, відомому критику президента Росії Володимира Путіна.
Нікітіна, засновника Російського демократичного товариства, яке виступає проти вторгнення Росії в Україну, не впустили до Сербії, де він живе з 2016 року.
Чедомир Стойкович, адвокат, який представляє інтереси Нікітіна, сказав, що рішення було прийнято після запиту до поліції Сербського агентства безпеки та інформації (BIA) про “запобіжний захід у вигляді видворення іноземця”.
“Це незаконно, оскільки тут знаходяться діти Нікітіна, це розлучення сім’ї, він є резидентом, але поліція все одно може його депортувати”, – сказав Стойкович.
Адвокат додав, що подасть скаргу до міністерства внутрішніх справ.
Нікітін заявив, що залишатиметься в терміналі аеропорту Белграда, доки йому не дозволять в’їхати до Сербії або його не депортують.
Хоча Сербія неодноразово засуджувала вторгнення Росії в Україну, зараз вона відмовляється приєднатися до міжнародних санкцій проти РФ.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.
За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.
В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.
29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.
Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.