Серед особового складу російських військ поширюються панічні настрої та збільшується кількість дезертирів – Міноборони
Джерело: Ганна Маляр у Telegram.
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що серед особового складу російських окупаційних військ продовжують поширюватись панічні настрої. Зокрема, є підтверджені факти збільшення кількості дезертирств.
За її словами, переважна більшість російських військовослужбовців, які проходили підготовку на території Республіки Білорусь та на початку цього місяця були передислоковані на полігони Нижньогородської області, Краснодарського краю РФ для подальшого відновлення втрат підрозділів окупаційних військ, намагаються уникнути потрапляння у райони ведення бойових дій.
Відтак, є підтверджені факти зростання кількості випадків дезертирства, самовільного залишення військових частин, ухиляння від виконання наказів та самокаліцтв з метою уникнення відправлення на територію України.
“Відбувається посилення “інформаційно-роз’яснювальної роботи” (читайте залякування) командуванням російських окупаційних військ серед російських військовослужбовців. Проте, погрози ув’язненням та розстрілами є малоефективним та ще більше демотивують особовий склад окупаційних підрозділів”, – зазначила Ганна Маляр.
- В Україні триває 519-та доба від початку широкомасштабного російського вторгнення. за цей час українські захисники ліквідували більш як 244 тисячі російських загарбників.
- Авіація сил оборони за минулу добу завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника та двох – по його зенітно-ракетних комплексах.
- Протягом доби російські армійці обстріляли 16 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого є загиблі та поранені серед мирних мешканців.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.