Середні діти у сім’ї більш чесні, скромні та схильні до співпраці – дослідження

Джерело: The Brock News

Дослідження канадських фахівців Майкла Ештона та Кібема Лі спільно з університетом Нью-Брока свідчить, що на розвиток особистості впливає кількість братів та сестер у людини та порядок їхнього народження.

Так, за словами Майкла Ештона, люди, у яких є багато братів та сестер, у середньому більш схильні до співпраці та більш скромні.

“Ми виявили, що у середньому найвищі показники кооперативних характеристик спостерігаються у дітей, які середні у сім’ї, за ними – наймолодші діти, а згодом найстарші діти і діти, у яких немає братів та сестер”, – додав він.

Ештон та Лі вивчали дві групи учасників онлайн-дослідження, більшість з яких з Канади, а також зі США, Австралії та Великої Британії. Це дослідження – найбільше у своєму роді щодо зв’язків між особистістю та порядком народження.

Загалом у дослідженні взяли участь 700 000 осіб. Вони заповнювали анкету, в якій, зокрема, вказали, свій порядок народження (перший, середній чи молодший) та, чи буди вони єдиною дитиною у сім’ї. У дослідженні братами та сестрами називали осіб, які виховувались в одному домі, незалежно від їхнього біологічного зв’язку.

Детальну особисту анкету, яку заповнювали учасники, Ештон та Лі створили близько 20 років тому.

Анкета вимірювала шість головних критеріїв особистості. Серед них критерії чесності та покірності, а також доброзичливості.

Дослідження показало, що щирість та скромність є відмінними рисами людей з високим рівнем чесності та покірності. Ті, хто набирав високі бали у цій категорії уникають маніпулювання іншими заради власної вигоди, не схильні порушувати правила та не зацікавлені в отриманні великих багатств та соціального статусу.

Ті, хто набрав високі бали у категорії доброзичливості, легше пробачають, менш схильні до осуду, схильніші до компромісів та співпраці з іншими, та можуть легко контролювати свій норов порівняно з тими, у кого нижчі бали.

Дослідники виявили, що найбільше балів у цих двох категоріях (відповідно, найбільше учасників, які володіють такими якостями) – у тих, хто має і старших, і молодших братів і сестер. Далі ідуть наймолодші діти, потім старші. Найменше балів набирали ті, хто єдина дитина у сім’ї.

Ештон та Лі спершу порушували питання, чи є щось “особливе” у людях, які мають братів та сестер, але згодом зрозуміли, що результати можуть бути пов’язані з кількістю братів та сестер, з якими зростали люди.

Аби перевірити цю теорію, вони опитали членів другої групи – 77 000 осіб – про кількість братів та сестер, з якими вони зростали.

З’ясувалось, що чим більше братів та сестер було в учасників, тим вищий був їхній рівень чесності, скромності та доброзичливості.

В учасників з одинаковою кількістю братів та сестер, середній показник цих рис характеру серед дітей народжених середніми та молодших дітей був трохи вищим, порівняно зі старшими дітьми.

Дослідники зауважили, що розглянули кілька факторів, які можуть пояснити такий результат.

“Можливо, вам просто потрібно частіше домовлятись та співпрацювати, коли ви зростаєте з братами і сестрами. Можливо, це має довгостроковий вплив на вашу особистість, впливаючи на загальну схильність до співпраці”.

PlayStation Network зазнав масштабного збою по всьому світу. У ніч на 8 лютого в мережі стався масовий збій, який торкнувся гравців у різних країнах, включаючи Україну.

Генеральний хірург США Вівек Мурті попередив про підвищений ризик раку через алкоголь. Інший федеральний звіт зазначив, що понад дев’ять напоїв на тиждень збільшує ймовірність смерті через зв’язок алкоголю з цілою низкою проблем зі здоров’ям.

Заяви Трампа про Сектор Гази мають насторожити Москву, оскільки, натхненний досягненнями на Близькому Сході, президент США, ймовірно, прагнутиме забезпечити стабільний мир в Україні, пише The Telegraph.

Федеральний суддя тимчасово обмежив доступ Департаменту урядової ефективності (DOGE), який очолює Ілон Маск, до критично важливої платіжної системи Міністерства фінансів.

Президент Володимир Зеленський заявив, що лідер РФ Володимир Путін не налаштований на переговори, а готується до подальшого ведення війни, і не лише проти України.