Середні діти у сім’ї більш чесні, скромні та схильні до співпраці – дослідження

Джерело: The Brock News

Дослідження канадських фахівців Майкла Ештона та Кібема Лі спільно з університетом Нью-Брока свідчить, що на розвиток особистості впливає кількість братів та сестер у людини та порядок їхнього народження.

Так, за словами Майкла Ештона, люди, у яких є багато братів та сестер, у середньому більш схильні до співпраці та більш скромні.

“Ми виявили, що у середньому найвищі показники кооперативних характеристик спостерігаються у дітей, які середні у сім’ї, за ними – наймолодші діти, а згодом найстарші діти і діти, у яких немає братів та сестер”, – додав він.

Ештон та Лі вивчали дві групи учасників онлайн-дослідження, більшість з яких з Канади, а також зі США, Австралії та Великої Британії. Це дослідження – найбільше у своєму роді щодо зв’язків між особистістю та порядком народження.

Загалом у дослідженні взяли участь 700 000 осіб. Вони заповнювали анкету, в якій, зокрема, вказали, свій порядок народження (перший, середній чи молодший) та, чи буди вони єдиною дитиною у сім’ї. У дослідженні братами та сестрами називали осіб, які виховувались в одному домі, незалежно від їхнього біологічного зв’язку.

Детальну особисту анкету, яку заповнювали учасники, Ештон та Лі створили близько 20 років тому.

Анкета вимірювала шість головних критеріїв особистості. Серед них критерії чесності та покірності, а також доброзичливості.

Дослідження показало, що щирість та скромність є відмінними рисами людей з високим рівнем чесності та покірності. Ті, хто набирав високі бали у цій категорії уникають маніпулювання іншими заради власної вигоди, не схильні порушувати правила та не зацікавлені в отриманні великих багатств та соціального статусу.

Ті, хто набрав високі бали у категорії доброзичливості, легше пробачають, менш схильні до осуду, схильніші до компромісів та співпраці з іншими, та можуть легко контролювати свій норов порівняно з тими, у кого нижчі бали.

Дослідники виявили, що найбільше балів у цих двох категоріях (відповідно, найбільше учасників, які володіють такими якостями) – у тих, хто має і старших, і молодших братів і сестер. Далі ідуть наймолодші діти, потім старші. Найменше балів набирали ті, хто єдина дитина у сім’ї.

Ештон та Лі спершу порушували питання, чи є щось “особливе” у людях, які мають братів та сестер, але згодом зрозуміли, що результати можуть бути пов’язані з кількістю братів та сестер, з якими зростали люди.

Аби перевірити цю теорію, вони опитали членів другої групи – 77 000 осіб – про кількість братів та сестер, з якими вони зростали.

З’ясувалось, що чим більше братів та сестер було в учасників, тим вищий був їхній рівень чесності, скромності та доброзичливості.

В учасників з одинаковою кількістю братів та сестер, середній показник цих рис характеру серед дітей народжених середніми та молодших дітей був трохи вищим, порівняно зі старшими дітьми.

Дослідники зауважили, що розглянули кілька факторів, які можуть пояснити такий результат.

“Можливо, вам просто потрібно частіше домовлятись та співпрацювати, коли ви зростаєте з братами і сестрами. Можливо, це має довгостроковий вплив на вашу особистість, впливаючи на загальну схильність до співпраці”.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.