Сергія Кислицю призначили першим заступником міністра закордонних справ

Джерело: Урядовий портал

Колишнього постійного представника України при Організації Об’єднаних Націй Сергія Кислицю призначено першим заступником міністра закордонних справ.

“Призначити Кислицю Сергія Олеговича першим заступником Міністра закордонних справ України”, – йдеться в розпорядженні.

Документ підписав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Нагадаємо, 21 грудня 2024 року президент Володимир Зеленський звільнив низку українських послів та постійних представників України у міжнародних організаціях, зокрема й Сергія Кислицю.

Кислиця на посаді постпреда України при ООН запам’ятався українцям своїми гострими висловлюваннями.

Для прикладу, на засіданні Радбезу ООН 16 грудня він відповів на погрози представника РФ Василя Небензі.

“Представник Путіна може погрожувати цій Раді та вдаватися до ілюзій, що він представляє наддержаву. Однак реальність є кардинально іншою: надмірні неоімперські амбіції Росії невпинно руйнуються”, – заявив Кислиця.

Він нагадав, що втручання Росії у Сирію завершилось провалом для Кремля наголосивши, що після цього окупантів очікує така ж доля в Африці, а згодом і в Україні.

“”Мала переможна війна” Путіна проти України матиме такий же ганебний кінець. Він це знає, так само як знає, що його портрети скоро перетворяться на лахміття – не лише в Сирії, але також у самій Росії”, – додав український постпред.

У жовтні Сергій Кислиця заявив, що “поблажливе ставлення Ради Безпеки ООН до Росії призвело до підриву глобальної безпеки”.

Кислиця також наголосив, що якщо Рада Безпеки ООН “паралізована” присутністю РФ, необхідно шукати інші формати.

“Ми час від часу чуємо, що Росія ніколи не перетне ту чи іншу червону лінію цивілізованого світу. Але відкрийте очі! Росія не перетинає ваші червоні лінії – вона йде червоною доріжкою”, – сказав Кислиця.

В січні 2024 року він наголосив, що члени Радбезу щодня слухають мову війни, якою послуговуються представники російської делегації.

Члени Радбезу щодня слухають мову війни — виступи представників Росії. Це мова, якою окупанти отримали наказ розпочати повномасштабну агресію проти України. Це мова, яку чують жертви, коли їх ґвалтують на очах у рідних. Це мова, яку чують багато українських цивільних перед стратою, – заявив Кислиця.

Дипломат порадив делегації РФ “скористатися послугами перекладача”, після чого перейшов на французьку мову “на знак визнання внеску, який Франція, Швейцарія та багато інших миролюбних країн зробили у справу миру і безпеки”.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить посаду протягом кількох тижнів і в країні можуть відбутися дострокові президентські та парламентські вибори.

Кількість жертв подвійного землетрусу у Венесуелі зросла до 1430 осіб, ще 3238 людей отримали поранення. Про це повідомляє BBC із посиланням на заяву законодавця Хорхе Родрігеса, який виступив на державному телебаченні.