Шабунін прокоментував інформацію про відкриття проти нього кримінальних проваджень

Джерело: Віталій Шабунін у коментарі NV

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін підтвердив, що бачив інформацію, що проти нього відкрили два кримінальних провадження.

Шабунін зазначив, що добровільно приєднався до війська на другий день повномасштабного вторгнення, тому не розуміє, чому у відкритому провадженні йдеться про ухилення від служби.

Нагадаємо, що напередодні блогер Володимир Бойко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що нібито Державне бюро розслідувань відкрило два кримінальних провадження щодо голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна за фактом підробки документів та ухилення від військової служби.

За інформацією блогера, в грудні 2023 року ДБР нібито зареєструвало два кримінальних провадження: за ч. 4 ст. 409 КК України за фактом ухилення солдата Шабуніна від військової служби та за ч. 1 ст. 358 КК України за фактом можливого виготовлення Шабуніним фальшивих документів, на підставі яких він був прикомандирований до НАЗК.

За словами Бойка, друга справа пов’язана з тим, що Шабунін надав у військову частину, де він рахувався на службі, кілька листів за підписами голови НАЗК Олександра Новікова та заступника голови НАЗК Артема Ситника з проханням прикомандирувати його.

Також блогер стверджує, що за його даними, керівництво НАЗК зараз запевняє, що таких листів ніколи не направляло і Шабунін їх виготовив самостійно.

“Я думаю, що керівництво НАЗК бреше і ці листи справжні. Втім, це ніяк не впливає на кваліфікацію дій командира військової частини, який, незаконно відрядивши солдата Шабуніна до НАЗК, виплачував йому щомісяця 53 тис. грн. — 23 тис. грн грошового забезпечення та 30 тис. грн додаткової винагороди за, начебто, виконання бойових завдань”, — йдеться у дописі Бойка.

У грудні слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва зобов’язав ДБР зареєструвати заяву про вчинення кримінального правопорушення за ознаками підроблення документів та ухилення від військової служби Віталієм Шабуніним.

Відповідна ухвала була прийнята за скаргою голови ГО Громадська рада доброчесності Ростислава Кравця, який у своєму звернені попросив перевірити факти про те, що нібито Шабунін був зарахований до особового складу військової частини, але військову службу не проходив, а також здійснив підроблення документів, на підставі яких перебував у відрядженні.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.