Ще 17 українців змогли виїхати з тимчасово окупованих територій

Джерело: Омбудсман Лубінець Дмитро
Завдяки спільним зусиллям державних органів, волонтерів та міжнародних партнерів вдалося повернути ще 17 громадян України з тимчасово окупованих територій.
Серед тих, кому допомогли повернутися:
- Чоловік, який втратив кінцівку через обстріли та пережив жорстоке поводження через позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Зараз він проходить реабілітацію.
- Три родини з Херсонщини, які тривалий час перебували в окупації. Одна з родин втратила матір, інша – потребувала медичної допомоги через похилий вік.
- Подружжя з Криму, яке залишило півострів через любов до України та несприйняття безладу, який чинить російська влада.
- Літня жінка з донькою, які самотужки пройшли складний шлях через територію країни-агресора, щоб повернутися додому.
- Літній чоловік з інвалідністю, який має вади зору і потребує медичної допомоги та особливого догляду.
- 77-річна жінка, яку вдалося евакуювати із зони активних бойових дій і яка потребує медичної допомоги через хронічні захворювання.
- Чоловік, який майже 3 роки перебував на окупованій території, і виявив бажання виїхати заради свого майбутнього.
- Дві жінки, які протягом тривалого часу чекали можливості повернутися на підконтрольну Уряду України територію.
- В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.
- З 5 лютого на тимчасово окупованих територіях України жителі, які не отримали паспорти РФ, не зможуть реєструвати шлюб. Ця вимога є частиною політики Кремля, спрямованої на асиміляцію населення.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.