Ще один нардеп зізнався, що голосував за корупційний законопроєкт

Джерело: Роман Грищук/Інстаграм

Народний депутат Роман Грищук повідомив в соцмережах, що проголосував за законопроєкт, завдяки якому корупціонери зможуть зменшувати покарання за власні злочини, якщо сплатять штраф. Проте додав, що в другому читанні подасть відповідні правки.

“Був одним з тих, хто підтримав законопроєкт у першому читанні. До другого подаватиму правки, щоб прибрати всі ризики і залишити тільки ті норми, які треба для євроінтеграції”, – написав Грищук.

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт, який дозволить зменшувати покарання за корупцію нижче визначеної межі та розширить можливість звільнення від покарання з випробувальним терміном навіть в особливо тяжких корупційних злочинах. Викриття спільників не буде обов’язковою умовою.

Загалом 231 депутат підтримав цю ініціативу. Серед них:

  • “Слуга народу” – 177 голосів “за”
  • Платформа “За життя та мир” – 13
  • “Голос” – 5
  • “Відновлення України” – 12
  • “За Майбутнє” – 3
  • “Довіра” – всі проголосували “за”
  • серед позафракційних – проєкт підтримали скандально відома депутатка Безугла, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Деякі нардепи вже стали відхрещуватись від своїх голосів. Так, народний депутат від партії “Слуга народу” Дмитро Гурін стверджує, що проголосував випадково.

Я проголосував за 11340, який дає можливість корупціонерам зливатись з кримінальних справ. Мій голос не був вирішальним, але це геть неважливо. Я тупо помилився, який сором, вперше таке, пробачте. Це перше читання, в другому голосую червоною”, – написав нардеп.

6 липня відзначають Всесвітній день поцілунку, Міжнародний день кооперативів та Всесвітній день кардіолога. Церква сьогодні згадує преподобного Сісоя Великого.

За даними синоптиків, у неділю, 6 липня, в Україні збережеться тепла та суха погода.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.