«Щедрик» знову заспівали на 50 сценах у 17 країнах

Джерело: Ukraine WOW

“Щедрик” знову заспівали на 50 сценах у 17 країнах світу до сторіччя завершення світового турне капели, яка вперше познайомила світ із твором Миколи Леонтовича.

Виконання відтворили за сприяння Агенції з популяризації української культури Ukraine WOW.

У 1924 році Українська республіканська капела під керівництвом диригента Олександра Кошиця завершила п’ятирічне турне трьома континентами. Гастролі мали ввести українську культуру у світовий контекст і сприяти визнанню незалежності УНР. Тоді капела дала понад 500 концертів.

Через сто років український “Щедрик”, більш відомий у світі під назвою Carols of the Bells, прозвучав на тих же 50 сценах, де його вперше презентувала капела.

Відкрила проєкт Jerry Heil, яка разом із хором “В.У.Х.А.” заспівала пісню в Національній філармонії України у Києві.

Серед місць, де знову прозвучав “Щедрик”:

  • Orfeo Catala у Барселоні;
  • National Theater у Празі;
  • Théâtre des Champs-Élysées у Парижі;
  • варшавська National Philharmonic;
  • арена Plaza de Toros у Мехіко;
  • Konzerthaus у Відні;
  • бельгійський Королівський театр La Monnaie;
  • Central Hall Westminster у Лондоні;
  • Civic Auditorium у Сан-Франциско.

На честь ювілею гастролей американські зірки з українським корінням Віра Фарміґа та Барбра Стрейзанд розповіли історію композиції.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Ukraine WOW (@ukrainewow)

“Україна тут. І саме в цей період року її чутно повсюди. Передзвін. Carol of the Bells. Надія різдвяної пори, надія нації та всього світу поєднані цією піснею, що народилася в Україні”, ― каже в ролику проєкту акторка Віра Фарміга.

Організатори закликають ділитися записами Carol of the Bells із хештегом #ukrainewow, щоб підкреслити українське коріння цієї різдвяної мелодії та вшанувати її творця — Миколу Леонтовича, якого вбив радянський режим.

  • Від дохристиянських обрядів до символу захисників України: Букви розповіли історію “Щедрика”.
  • Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Як з’явилась ця колядка.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.