Що буде з погодою у серпні: синоптики дали кліматичну характеристику останнього місяця літа
Джерело: Укргідрометцентр
Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику серпня 2024 року.
Кліматична характеристика – це не прогноз, а аналіз на ґрунті серпневої погоди у минулі роки.
Середня місячна температура повітря у серпні коливається від +18 до +24,8 градуса, у гірських районах – +16…+19 градусів, а на високогір’ї Карпат – +13 градусів.
Натомість цього року у серпні середня місячна температура становитиме +20…+26 градусів, у Карпатах – +17…+19. Відтак це на 2 градуси (на південному сході –на 2,5 градуси) вище за норму.
Середня місячна кількість опадів у серпні становить 30-97 мм, у Херсонській області та західних районах Криму місцями – 24-28 мм, на Прикарпатті, Закарпатті та в Карпатах місцями – 104-120 мм.
Цьогоріч місячна кількість опадів у серпні очікується 34-77 мм, у Карпатах – 94-116 мм, що в межах норми.
Синоптики нагадали, що абсолютний мінімум температури повітря у серпні становив +1…+7 градусів, на узбережжі морів – +8…+13, а в Карпатах, у північних, східних, Волинській та Запорізькій областях – місцями до -2 градусів.
Водночас абсолютний максимум температури повітря у серпні становив +35,7…+39,8 градуса. У південних, східних, більшості центральних, Тернопільській та Чернігівській областях місцями – +40…+42 градуси, у гірських районах – від +30 до +36, а на високогір′ї Карпат – +27…+28 градусів.
На так звану “тисячу Зеленського” для всіх українців цього року витратять 5 мільярдів гривень. У 2025 році на програму планують виділити 10 мільярдів гривень.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не виконуватиме ордер Міжнародного кримінального суду щодо арешту прем’єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу та запросив його з візитом.
У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко попередив, що внаслідок зловживання антибіотиками через 10 років трансплантації в Україні можуть припинитися, а пневмонія стане невиліковною.