Що буде з погодою у серпні: синоптики дали кліматичну характеристику останнього місяця літа

Джерело: Укргідрометцентр

Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику серпня 2024 року.

Кліматична характеристика – це не прогноз, а аналіз на ґрунті серпневої погоди у минулі роки.

Середня місячна температура повітря у серпні коливається від +18 до +24,8 градуса, у гірських районах – +16…+19 градусів, а на високогір’ї Карпат – +13 градусів.

Натомість цього року у серпні середня місячна температура становитиме +20…+26 градусів, у Карпатах – +17…+19. Відтак це на 2 градуси (на південному сході –на 2,5 градуси) вище за норму.

Середня місячна кількість опадів у серпні становить 30-97 мм, у Херсонській області та західних районах Криму місцями – 24-28 мм, на Прикарпатті, Закарпатті та в Карпатах місцями – 104-120 мм.

Цьогоріч місячна кількість опадів у серпні очікується 34-77 мм, у Карпатах – 94-116 мм, що в межах норми.

Синоптики нагадали, що абсолютний мінімум температури повітря у серпні становив +1…+7 градусів, на узбережжі морів – +8…+13, а в Карпатах, у північних, східних, Волинській та Запорізькій областях – місцями  до -2 градусів.

Водночас абсолютний максимум температури повітря у серпні становив +35,7…+39,8 градуса. У південних, східних, більшості центральних, Тернопільській та Чернігівській областях місцями – +40…+42 градуси, у гірських районах – від +30 до +36, а на високогір′ї Карпат – +27…+28 градусів.

Державний департамент США висловив стурбованість розширенням воєнної співпраці між Північною Кореєю та Росією, повідомив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.

16 вересня Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вітає переговори про використання Україною ракет великої дальності для ударів по території Росії, однак, зауважив, що будь-яке рішення з цього питання повинні приймати окремі союзники.

Обороняючи Україну на фронті загинув 59-річний офіцер Сил спеціальних операцій, старший лейтенант ЗСУ, партієць “Євросолідарності” Андрій Гринюк. 

Окрім регулярних обстрілів та загострення ситуації на лінії фронту, в Україні нині вирує економічна війна. Росія продовжує вивозити крадене зерно з окупованих територій, поповнюючи власну казну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 16 вересня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойових зіткнення.