Що буде з погодою у серпні: синоптики дали кліматичну характеристику останнього місяця літа
Джерело: Укргідрометцентр
Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику серпня 2024 року.
Кліматична характеристика – це не прогноз, а аналіз на ґрунті серпневої погоди у минулі роки.
Середня місячна температура повітря у серпні коливається від +18 до +24,8 градуса, у гірських районах – +16…+19 градусів, а на високогір’ї Карпат – +13 градусів.
Натомість цього року у серпні середня місячна температура становитиме +20…+26 градусів, у Карпатах – +17…+19. Відтак це на 2 градуси (на південному сході –на 2,5 градуси) вище за норму.
Середня місячна кількість опадів у серпні становить 30-97 мм, у Херсонській області та західних районах Криму місцями – 24-28 мм, на Прикарпатті, Закарпатті та в Карпатах місцями – 104-120 мм.
Цьогоріч місячна кількість опадів у серпні очікується 34-77 мм, у Карпатах – 94-116 мм, що в межах норми.
Синоптики нагадали, що абсолютний мінімум температури повітря у серпні становив +1…+7 градусів, на узбережжі морів – +8…+13, а в Карпатах, у північних, східних, Волинській та Запорізькій областях – місцями до -2 градусів.
Водночас абсолютний максимум температури повітря у серпні становив +35,7…+39,8 градуса. У південних, східних, більшості центральних, Тернопільській та Чернігівській областях місцями – +40…+42 градуси, у гірських районах – від +30 до +36, а на високогір′ї Карпат – +27…+28 градусів.
- Синоптики опублікували кліматичну характеристику на липень 2024 року.
Новий уряд Німеччини більш жорстко ставитиметься до Росії та активніше підтримуватиме Україну. Лідер партії ХДС/ХСС Фрідріх Мерц, майбутній канцлер, виступав за передачу Києву далекобійних ракет Taurus, а тепер заявив про готовність реалізувати європейську безпеку без допомоги США. Окрім того, партнерами його партії можуть стати “яструби” з відхідного уряду.
Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали.
24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.
У записі пресконференції на каналі Офісу президента зникло прізвище Дональда Трампа у фразі Володимира Зеленського, де він говорив, що нинішній президент США “не назавжди”, натомість Україні необхідний мир на тривалий час.
Повітряні Сили щодня фіксують сотні ворожих повітряних цілей, збиваючи ракети, дрони та літаки росіян. З початку повномасштабного вторгнення українське небо стало смертельною пасткою для російської авіації.