Що буде з погодою у серпні: синоптики дали кліматичну характеристику останнього місяця літа

Джерело: Укргідрометцентр

Синоптики опублікували коротку кліматичну характеристику серпня 2024 року.

Кліматична характеристика – це не прогноз, а аналіз на ґрунті серпневої погоди у минулі роки.

Середня місячна температура повітря у серпні коливається від +18 до +24,8 градуса, у гірських районах – +16…+19 градусів, а на високогір’ї Карпат – +13 градусів.

Натомість цього року у серпні середня місячна температура становитиме +20…+26 градусів, у Карпатах – +17…+19. Відтак це на 2 градуси (на південному сході –на 2,5 градуси) вище за норму.

Середня місячна кількість опадів у серпні становить 30-97 мм, у Херсонській області та західних районах Криму місцями – 24-28 мм, на Прикарпатті, Закарпатті та в Карпатах місцями – 104-120 мм.

Цьогоріч місячна кількість опадів у серпні очікується 34-77 мм, у Карпатах – 94-116 мм, що в межах норми.

Синоптики нагадали, що абсолютний мінімум температури повітря у серпні становив +1…+7 градусів, на узбережжі морів – +8…+13, а в Карпатах, у північних, східних, Волинській та Запорізькій областях – місцями  до -2 градусів.

Водночас абсолютний максимум температури повітря у серпні становив +35,7…+39,8 градуса. У південних, східних, більшості центральних, Тернопільській та Чернігівській областях місцями – +40…+42 градуси, у гірських районах – від +30 до +36, а на високогір′ї Карпат – +27…+28 градусів.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.