Що відомо про нову російську крилату ракету «Бандероль»: ГУР розповіло деталі

Джерело: ГУР
Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало технічні деталі нової російської крилатої ракети S8000 “Бандероль”.
Як з’ясувалося, розробником ракети є підсанкційне підприємство “Кронштадт”.
Основним її носієм є БПЛА “Оріон” виробництва тієї ж компанії. Також здійснюється адаптація виробу для застосування з ударних гелікоптерів Мі-28Н.
Особливістю ракети є її здатність виконувати повороти з меншим радіусом, ніж у типових крилатих ракет російського виробництва (Х-101, 3М-14, 9М727, Х-69), зберігаючи при цьому характерну траєкторію польоту крилатої ракети.

Фото: ГУР
“Бандероль” оснащена бойовою частиною масою до 150 кг, вона здатна долати відстань до 500 км зі швидкістю 500 км/год. Як паливо використовується авіаційний гас.
Зафіксоване використання іноземних компонентів, зокрема реактивний двигун Swiwin SW800Pro китайського виробництва. Це двигун для авіамоделювання, який продається навіть через онлайн-майданчики (орієнтовна вартість на AliExpress – 16 тисяч доларів).
Ракета містить телеметричний модуль RFD900x австралійського виробництва або його китайську копію, інерціальну навігаційну систему, ймовірно, китайського походження, акумуляторні батареї Murata виробництва Японії і сервоприводи Dynamixel MX-64AR, виробником яких є компанія Robotis з Південної Кореї.
Завадозахищена CRP-антена “Комета-М8”, виробництва “Вніір-прогрес” РФ, також використовується у “Геранях”, УМПК та УМПБ.
Ракета містить майже 20 мікрочипів американських, китайських, швейцарських, японських та південнокорейських виробників.
Як зауважили в ГУР, більшість іноземної електронної компонентної бази для цієї ракети надходить через мережу “Чіп і Діп” – одного з найбільших російських дистриб’юторів електроніки.
Загалом ідентифіковані понад 20 ключових компонентів ракети S8000, а також близько 30 підприємств, залучених до її виробництва або постачання.
- Фахівці вперше виявили деталь індійського виробництва у російській зброї. При цьому РФ майже повністю відмовилась від американських компонентів у своєму озброєнні.
19 червня парламент Латвії ухвалив закон “Про обмеження угод, що загрожують національній безпеці”, котрий забороняє громадянам Росії та Білорусі набувати у власність нерухомість на території країни.
За даними Politico, запланована зустріч голови Офісу президента України Андрія Єрмака з Держсекретарем Марко Рубіо була скасована в останній момент. Натомість вони лише випадково зустрілися у коридорах Білого дому.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак регулярно відвідує Вашингтон, однак, за даними Politico, викликає роздратування як у прихильників Дональда Трампа, так і у представників колишньої адміністрації Байдена.
У Києві під час російської атаки у ніч на 17 червня загинув громадянин США — волонтер Фред Гранді.
20 червня Рада Безпеки ООН проведе позачергове засідання на вимогу України через чергову масовану комбіновану атаку Росії.