Щонайменше 34 штати США проти участі Трампа у президентських виборах – NYT
Джерело: The New York Times
Відповідно до огляду судових протоколів та інших документів, офіційні оскарження кандидатури Дональда Трампа в президенти були подані щонайменше в 34 американських штатах.
Трамп був дискваліфікований з первинного голосування у штатах Колорадо та Мен до розгляду апеляцій, але багато інших оскаржень були відхилені або не просувалися в суді. Окрім Колорадо та Мен, принаймні 19 штатів мають нерозв’язані проблеми.
Всі справи засновані на правці конституції США, яка була ухвалена після Громадянської війни. У правці вказано, що політики, які брали участь у повстаннях, не можуть обіймати політичні посади.
З 34-х штатів, де були подані відводи, на виборах у 2020 році Трамп переміг у 13.
Верховний суд Колорадо та держсекретар Мен визнали Трампа неприйнятним кандидатом у президенти США. Трамп, який лідирує у цих штатах, може оскаржити ці рішення.
Кілька суддів відхилили справи на прохання Трампа або на прохання особи, яка подала відвід. Верховні суди Мічігану та Міннесоти заявили, що Трамп має право брати участь у первинних виборах у цих штатах
- Колишній федеральний прокурор США Гленн Кіршнер заявив, що перспектива принаймні одного вироку колишньому президенту США Дональду Трампу у 2024 році є “надзвичайно високою”.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.