ШІ може передбачити «справжній» вік людини використовуючи лише рентгенівські знімки

Джерело: Euronews

Вчені розробили модель ШІ, яка може зчитувати рентгенівські знімки грудної клітки, щоб визначити біологічний вік та стан здоров’я людини.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet Healthy Longevity, дослідники з Університету Осака Метрополітен в Японії виявили, що чим вищий вік, оцінений штучним інтелектом, порівняно з реальним віком людини, тим більша ймовірність того, що люди мають хронічне захворювання.

“Наші результати свідчать про те, що видимий вік, заснований на рентгенографії грудної клітки, може точно відображати стан здоров’я поза хронологічним віком. Ми прагнемо далі розвивати це дослідження та застосовувати його для оцінки тяжкості хронічних захворювань, прогнозування тривалості життя та прогнозування можливих хірургічних ускладнень”, — сказав автор дослідження Ясухіто Міцуяма.

Щоб створити модель ШІ, яка може зчитувати рентгенівські знімки, дослідники використали понад 67 000 рентгенограм грудної клітки, отриманих у період з 2008 по 2011 рік від здорових людей у ​​різних установах.

Вони також протестували понад 34 000 рентгенограм грудної клітки пацієнтів з відомими захворюваннями.

Вчені визначили, що модель, оцінена штучним інтелектом, дає вищий вік порівняно з реальним віком людини для певних хронічних захворювань, таких як гіпертонія, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), захворювання печінки і хронічна ниркова недостатність.

“Цей результат означає, що наш ШІ фіксує хронічні зміни, а не гострі зміни на рентгенографії грудної клітки, що є розумним, оскільки старіння є наслідком хронічних змін, які накопичуються з часом”, — сказали автори дослідження.

Вони зазначили, що ця модель штучного інтелекту може служити індикатором вікових захворювань і допомогти з раннім виявленням хворіб.

Сирійські державні ЗМІ повідомили, що внаслідок численних ізраїльських ударів по сільській місцевості Хама в Сирії в неділю, 8 вересня, загинули щонайменше чотири мирні жителі.

Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували заяви директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільяма Бернса щодо погроз Росії застосувати ядерну зброю.

9 вересня відзначається День поінформованості про фетальний алкогольний синдром, День тестувальника, Міжнародний день захисту від нападів в сфері освіти, Міжнародний день судоку та Міжнародний день краси. За церковним календарем вшановують пам’ять святих праведних Йоакима і Анни.

За даними синоптиків, у понеділок, 9 вересня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.

Російська опозиція не спроможна буде змінити ситуацію в країні, якщо прагнутиме сподобатися максимальному числу росіян, вважає колумніст DW Костянтин Еггерт.