Шість країн закликали усунути небезпеку, викликану кліматичною кризою в Середземномор’ї

Джерело: Ekathimerini

Президенти Греції, Італії, Хорватії, Мальти, Португалії та Словенії виступили із закликом до термінових дій, спрямованих на усунення небезпек, що виникають через кліматичну кризу в Середземному морі.

“Час для марнування вичерпався. Більше немає місця для компромісів через політичні чи економічні причини. Обов’язково потрібно діяти. Усі країни Середземномор’я зобов’язані скоординувати зусилля та об’єднатися для зупинки та подолання наслідків кліматичної кризи”, – йдеться у спільній заяві глав держав.

Водночас лідери країн наголосили на важливості конкретної політики та підвищенні обізнаності громадськості стосовно екологічної відповідальності заради майбутніх поколінь.

Глави держав закликали Європейський Союз, країни Середземномор’я та міжнародне співтовариство зробити це актуальне питання пріоритетним у своїх політичних програмах.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.