Школи Києва відновлюють навчання з 2 лютого
Джерело: КМДА
Вже з 2 лютого в комунальних закладах освіти Києва відновлюють навчання. Кожен заклад самостійно визначатиме формат освітнього процесу – очний, дистанційний або змішаний – з урахуванням безпекової ситуації, наявності тепло- та електропостачання, повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.
Зауважується, що заклади освіти, визначені опорними пунктами, працюватимуть у форматі, обраному педагогічним колективом, – очному або дистанційному, залежно від рішення педагогічної ради. Тоді як у разі виникнення надзвичайної ситуації та потреби в роботі опорних пунктів такі заклади переходитимуть у режим роботи опорних пунктів, а освітній процес переводитимуть у дистанційний режим. Відповідні рішення ухвалюватимуть педагогічні ради, до 30 січня керівники шкіл поінформують про це батьків та учнів.
Натомість родини матимуть можливість обрати той формат участі в освітньому процесі, який є для них найбільш комфортним і безпечним.
Рішення про відновлення навчання ухвалили на Постійній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій після оцінки стану освітньої сфери міста та з урахуванням наслідків пошкоджень енергосистеми внаслідок обстрілів.
Повномасштабна війна триває, утім ми не маємо права зупиняти навчання. Наше завдання – навчати дітей навіть у цих умовах, адже освіта сьогодні є частиною стійкості країни та нашого тилу. Саме тому з понеділка ми відновлюємо освітній процес у школах міста. Напередодні відбулася колегія Департаменту освіти і науки, де визначили, що формат навчання кожен заклад вибирає окремо – з урахуванням безпекової ситуації, тепло- та електропостачання. Ситуація дуже різниться як між районами, так і в межах кожного району, – зазначив Мондриївський.
У разі виникнення нових викликів, пов’язаних із повномасштабним вторгненням РФ, роботу закладів оперативно коригуватимуть.
За словами Трофименка, відповідний лист уже надіслали ректорам українських університетів.
Однак попри таку рекомендацію, додав посадовець, кожен вищий навчальний заклад самостійно ухвалюватиме рішення в межах повноважень, передбачених автономним статусом, з урахуванням безпекової та енергетичної ситуації на місці.
При цьому університети по всій країні продовжують розгортати центри підтримки для студентів і працівників, а також – за можливості – для людей поруч, – додав Трофименко.
- У зв’язку з суттєвим зниженням температури повітря Кабмін доручив відповідальним відомствам опрацювати питання стосовно переходу на дистанційне навчання та роботу. Рішення ухвалюватимуться з урахуванням висновків комісій ТЕБ та НС і реальної ситуації у регіонах.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.