Шмигаль обговорив ситуацію на польському кордоні з Дональдом Туском

Джерело: Денис Шмигаль/X

15 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що провів розмову зі своїм польським колегою Дональдом Туском. Сторони зокрема обговорили ситуацію на кордоні з українським зерном та посилення економічного тиску на РФ.

Шмигаль акцентував, що головна тема – ситуація на кордоні.

Провели розмову з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Ключова тема — ситуація на кордоні. Також обговорили зростання об’єму імпорту, зокрема зернових, з РФ та третіх країн до ЄС.

Глава уряду також наголосив, що Україна та Польща мають об’єднати зусилля для недопуску російської продукції на європейський ринок. Він висловив вдячність польському народу за потужну підтримку під час повномасштабної війни.

Зауважимо, 22 січня глава польського уряду Дональд Туск, під час візиту до Києва, закликав якомога швидше вирішити суперечності між Україною та Польщею.

Раніше міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за випадок із розсипаним зерном на кордоні з Україною. За його словами, це була “не зовсім адекватна форма протесту”, але зауважив, що до неї “часто вдаються фермери в різних країнах”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.