Шмигаль обговорив ситуацію на польському кордоні з Дональдом Туском

Джерело: Денис Шмигаль/X

15 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що провів розмову зі своїм польським колегою Дональдом Туском. Сторони зокрема обговорили ситуацію на кордоні з українським зерном та посилення економічного тиску на РФ.

Шмигаль акцентував, що головна тема – ситуація на кордоні.

Провели розмову з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Ключова тема — ситуація на кордоні. Також обговорили зростання об’єму імпорту, зокрема зернових, з РФ та третіх країн до ЄС.

Глава уряду також наголосив, що Україна та Польща мають об’єднати зусилля для недопуску російської продукції на європейський ринок. Він висловив вдячність польському народу за потужну підтримку під час повномасштабної війни.

Зауважимо, 22 січня глава польського уряду Дональд Туск, під час візиту до Києва, закликав якомога швидше вирішити суперечності між Україною та Польщею.

Раніше міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за випадок із розсипаним зерном на кордоні з Україною. За його словами, це була “не зовсім адекватна форма протесту”, але зауважив, що до неї “часто вдаються фермери в різних країнах”.

Триває 1062-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 820 тисяч осіб.

Новообраний президент США Дональд Трамп доручив своїм помічникам організувати дзвінок із президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі дні після того, як він складе присягу.

20 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту або День пам’яті кіборгів.

За даними аналітиків, росіяни збільшують чисельність особового складу так званих добровольчих військових загонів, вербуючи жінок до лав Збройних сил Росії.

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.