Російські спецслужби, ймовірно, причетні до блокування кордонів України — Guildhall

Джерело: розслідування Guildhall

Польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої ​​конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.

Так, офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport. Маклер є представником осередку проросійської партії Konfederacja Wolność i Niepodległość (Конфедерація свободи та незалежності” у Люблінському воєводстві, що має тісні зв’язки з Росією. Зокрема лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму і особисто відвідував анексований півострів у 2015 році. Щобільше, там він зустрічався з так званим главою адміністрації Криму Сергієм Аксьоновим.

Окрім того, на початку повномасштабного російського вторгнення, Рафал Меклер провів низку акцій з вимогою скасувати санкції проти РФ.

Інший учасник акції на польсько-українському кордоні, власник компанії PEO-Trans, громадянин республіки Білорусь — Гордеюк Віктор Степанович. Аналіз сторінок Гордеюка у соціальних мережах дозволяє встановити, що він навчається в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі. Тоді як його рідний брат — Гордеюк Андрій Степанович проходить службу у 38 окремій десантно-штурмовій бригаді армії Білорусі.

У розслідуванні також зазначили, що організаторами акції у Словаччині виступили представники громадської організації “Союз автоперевізників Словаччини” (UNAS). Підтримала акцію антиєвропейська праворадикальна партія “Наша Словаччина”, що виступає за “відновлення дружніх зв’язків” з Росією. Її лідер, словацький політик Маріан Котлеба у 2014 році написав листа колишньому президенту України Віктору Януковичу, в якому порівняв Революцію Гідності з “тероризмом”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.