Російські спецслужби, ймовірно, причетні до блокування кордонів України — Guildhall
Джерело: розслідування Guildhall
Польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.
Так, офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport. Маклер є представником осередку проросійської партії Konfederacja Wolność i Niepodległość (Конфедерація свободи та незалежності” у Люблінському воєводстві, що має тісні зв’язки з Росією. Зокрема лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму і особисто відвідував анексований півострів у 2015 році. Щобільше, там він зустрічався з так званим главою адміністрації Криму Сергієм Аксьоновим.
Окрім того, на початку повномасштабного російського вторгнення, Рафал Меклер провів низку акцій з вимогою скасувати санкції проти РФ.
Інший учасник акції на польсько-українському кордоні, власник компанії PEO-Trans, громадянин республіки Білорусь — Гордеюк Віктор Степанович. Аналіз сторінок Гордеюка у соціальних мережах дозволяє встановити, що він навчається в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі. Тоді як його рідний брат — Гордеюк Андрій Степанович проходить службу у 38 окремій десантно-штурмовій бригаді армії Білорусі.
У розслідуванні також зазначили, що організаторами акції у Словаччині виступили представники громадської організації “Союз автоперевізників Словаччини” (UNAS). Підтримала акцію антиєвропейська праворадикальна партія “Наша Словаччина”, що виступає за “відновлення дружніх зв’язків” з Росією. Її лідер, словацький політик Маріан Котлеба у 2014 році написав листа колишньому президенту України Віктору Януковичу, в якому порівняв Революцію Гідності з “тероризмом”.
- Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.
- На кордоні з Польщею створили штаб для допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими понад десять днів через польських страйкарів. Їх мають забезпечити їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
- На території Словаччини перевізники блокують рух вантажівок через пункт пропуску “Вишнє-Нємецке”.
- Пункт пропуску “Вишнє-Німецьке — Ужгород” на словацько-українському кордоні вдалося розблокувати від мітингарів. Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін висловив думку, що словацькі перевізники знову можуть спробувати його перекрити.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.