Російські спецслужби, ймовірно, причетні до блокування кордонів України — Guildhall

Джерело: розслідування Guildhall

Польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на кордоні з Україною, нібито вимагаючи “справедливої ​​конкуренції”, взаємодіють з особами, що мають зв’язок із Російською Федерацією. Російський вплив встановлено також у межах аналогічних заходів у Словаччині.

Так, офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер, власник транспортної компанії Rafał Mekler Transport. Маклер є представником осередку проросійської партії Konfederacja Wolność i Niepodległość (Конфедерація свободи та незалежності” у Люблінському воєводстві, що має тісні зв’язки з Росією. Зокрема лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму і особисто відвідував анексований півострів у 2015 році. Щобільше, там він зустрічався з так званим главою адміністрації Криму Сергієм Аксьоновим.

Окрім того, на початку повномасштабного російського вторгнення, Рафал Меклер провів низку акцій з вимогою скасувати санкції проти РФ.

Інший учасник акції на польсько-українському кордоні, власник компанії PEO-Trans, громадянин республіки Білорусь — Гордеюк Віктор Степанович. Аналіз сторінок Гордеюка у соціальних мережах дозволяє встановити, що він навчається в одному з вищих військових навчальних закладів Білорусі. Тоді як його рідний брат — Гордеюк Андрій Степанович проходить службу у 38 окремій десантно-штурмовій бригаді армії Білорусі.

У розслідуванні також зазначили, що організаторами акції у Словаччині виступили представники громадської організації “Союз автоперевізників Словаччини” (UNAS). Підтримала акцію антиєвропейська праворадикальна партія “Наша Словаччина”, що виступає за “відновлення дружніх зв’язків” з Росією. Її лідер, словацький політик Маріан Котлеба у 2014 році написав листа колишньому президенту України Віктору Януковичу, в якому порівняв Революцію Гідності з “тероризмом”.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.