Шольц назвав російських солдатів в Україні «жертвами імперіалістичного божевілля»
Джерело: Bild
Канцлер Німеччини на дебатах у Бундестазі 16 жовтня назвав повномасштабну війну Росії проти України “імперіалістичним божевіллям”, тоді як російських військових – “жертвами” цього божевілля.
Зараз час, коли поряд з однозначною підтримкою України ми маємо зробити все, щоб зрозуміти, як досягти того, щоб ця війна не тривала. Щоб не було того, коли неймовірно багато жінок та чоловіків гинуть як жертви російських бомб та ракет, коли солдати гинуть на цій війні. І не забуватимемо: незліченну кількість російських солдатів щодня також стає жертвами імперіалістичного божевілля російського президента. Вони також є жертвами його політики, мета якої — збільшити розміри своєї країни, чого не повинно бути в Європі, — наголосив Шольц.
Канцлер окремо звернувся до депутатів від ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”, зауваживши, що Росія частково відповідальна за багато проблем німецької економіки, наприклад, за енергетичну кризу.
Своєю чергою, депутати від АдГ сприйняли виступ несхвальними вигуками. Шольцові довелося підвищити голос, щоб його почули.
Він нагадав, що Президент України Володимир Зеленський також сказав, що має відбутись ще один мирний саміт, в тому числі за участю Росії.
Тому також правильно, що коли нас запитають, ми будемо говорити і з президентом Росії, ми говоримо: так, – сказав він.
Шольц акцентував, що дотримується чітких принципів: будь-які рішення приймаються лише з урахування позиції України та союзників.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що німецькому суспільству недостатньо пояснили важливість підтримки України. Він зауважив, що у країні дедалі частіше ставлять під сумнів доцільність надання допомоги українцям, особливо під час громадських обговорень у східних і західних регіонах Німеччини.
- Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.