Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus

Джерело: n-tv

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.

Виступаючи на конференції делегатів Бранденбурзької Соціал-демократичної партії Німеччині у Потсдамі канцлер Шольц зазначив, що під його керівництвом країна стала другим найбільшим військовим прибічником України.

“Однак ми займаємо чітку позицію проти всіх гарячих голів, які думають, що ми повинні робити всілякі речі”, — сказав Шольц, натякаючи на позицію частини депутатів Бундестагу, які підтримують ідею передачі Україні далекобійної зброї.

“Не буде дозволу на використання далекобійної зброї, що постачається з Німеччини, на російській території в глибині країни – ця позиція такою і залишиться”, – сказав Шольц.

Він також наголосив, що важливо за “будь-яку ціну уникнути конфлікту між НАТО і Росією”, тому рішення про передачу Taurus було б “помилкою”.

Російський актор Дмитро Пєвцов отримав заочний термін ув’язнення за пропагування війни РФ проти України.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що немає потреби нікому в його країні пояснювати, хто почав російсько-українську війну, або яку загрозу становить Росія. Так він прокоментував заяви Трампа щодо звинувачення української влади у тому, що вона не домовилася з Кремлем.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 лютого. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.

У 2024 році російська влада продовжила так звану “оптимізацію” системи охорони здоров’я через різке скорочення фінансування, водночас значна частина державного бюджету РФ спрямовується на армію та війну. За підсумками року, в різних регіонах РФ ліквідували не менше 160 медичних установ, включаючи лікарні, поліклініки, медпункти, диспансери тощо. 

Адміністрація Трампа передала Україні “покращений” проєкт угоди між країнами про рідкісноземельні метали після того, як Володимир Зеленський розлютив президента Дональда Трампа, відхиливши його початкову пропозицію, повідомили український та американський посадовці, а також три обізнані джерела. З’ясувалося, що це вже третій запропонований проєкт угоди. Спершу український президент відмовився підписувати угоду через “нестачу часу на ознайомлення”, тоді як вже у Мюнхені, отримавши другу угоду з пом’якшеними пунктами, вказав, що взагалі “не має права” підписувати таку угоду без нібито погодження Радою. До цього Зеленський не поінформував партнерів про “такі деталі” попри те, що сам запропонував українські надра в обмін на допомогу.