Шосте масове вимирання в історії Землі триває і прискорюється – дослідники
Джерело: The Guardian
За словами дослідників, через людську діяльність групи видів тварин зникають зі швидкістю, що в 35 разів перевищує середню. Це можна вважати ще одним підтвердженням того, що “шосте масове вимирання в історії Землі триває і прискорюється”.
Як розповіли у виданні, вчені проаналізували темпи вимирання близькоспоріднених видів тварин за останні 500 років і встановили, що за відсутності людини їм знадобилося б 18 тисяч років, щоб зникнути, і темпи їхнього вимирання зростають.
Зокрема, дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, показало, що з 1500 року зникло щонайменше 73 групи видів ссавців, птахів, рептилій і земноводних.
За їхніми оцінками, якби тенденції відповідали середнім темпам вимирання, що існували до антропогенного впливу, очікувалося б зникнення лише двох видів. Серед втрачених – слонові птахи Мадагаскару, моаподібні птахи з Нової Зеландії та гавайські медоїди мохо.
Внаслідок руйнування середовищ існування, кліматичну кризу та нелегальну торгівлю дикими тваринами, втрати, за попередніми прогнозами, прискоряться найближчими роками. При цьому найгірший сценарій передбачає, що коли до кінця століття зникнуть усі групи видів, які перебувають під загрозою зникнення, темпи вимирання будуть у 354 рази вищими за середній показник за останній мільйон років.
“Поточні загальні темпи вимирання видів у 35 разів перевищують очікувані фонові темпи, що переважали впродовж останнього мільйона років за відсутності впливу людини”, – наголошується у звіті.
Варто зауважити, що нове дослідження фокусується на “родах”. Групи видів відомі як рід, таксономічна класифікація, що стоїть вище за види. Наприклад, коні і зебри належать до одного роду, як і собаки, вовки і койоти. Автори припускали, що роди будуть вимирати повільніше, ніж окремі види.
При цьому попередні дослідження скам’янілостей показали, що до впливу людини майже один із десяти тисяч родів зникав щостоліття. Оскільки існує близько 5400 відомих родів хребетних, за винятком риб, то за таких темпів можна було б очікувати, що кожні 250 років вимиратиме один рід.
За словами авторів дослідження, професорів Херардо Себальоса і Пола Ерліха, види вимирають у масштабах, подібних до того, як вимерли динозаври. Експерти попереджають, що ця втрата є загрозою для існування людської цивілізації.
Попри те, що теза про шосте масове вимирання заперечується деякими вченими, оцінка стану планети, проведена ООН у 2019 році, виявила, що мільйон видів знаходяться під загрозою зникнення через антропогенний тиск на навколишнє середовище.
- За словами вчених, найбільша у світі квітка-паразит рафлезія знаходиться під загрозою зникнення через руйнування середовища існування.
Виходець із Сирії Сакр Б. здійснив чергову атаку на урядову будівлю в Берліні. Цього разу він кинув гранітний камінь у фасад будівлі Бундестагу, де відбуваються засідання комітетів німецького парламенту. За словами представника адміністрації Бундестагу, інцидент завдав “значної шкоди”.
США спорядили Польщі перші 28 танків Аbrams у версії M1A2SEPv3, повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косяняк-Камиш.
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв стверджує, що наказ про стеження та викрадення, а також можливе вбивство, був виданий особисто главою РФ Володимиром Путіним після публікації розслідування про отруєння Навального.
Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.
У Фінляндії керівництво партії “Союз лівих сил” зняло кандидатуру Ханну Тіайнена, незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах, що відбудуться навесні. Причиною стало його висловлювання про війну Росії проти України.