Шотландський зоопарк прийняв постраждалого через війну ведмедя з Донеччини

Джерело: Reuters

В п’ятницю, 12 січня, до шотландського зоопарку прибув гімалайський чорний ведмідь, який постраждав від російської агресії в зоопарку в селищі Ямпіль Краматорського району Донецької області.

Ведмідь, якого назвали на честь селища Ямпіль, був одним із небагатьох із 200 тварин у зоопарку, які вижили. Після порятунку про нього опікувалася бельгійська благодійна організація.

“Коли волонтери знайшли Ямпіля, біля його клітки незадовго розірвався снаряд і він отримав струс мозку. Він був у жахливому стані; ще п’ять днів, і вони б не змогли його врятувати”, — розповів власник Зоопарку п’яти сестер Браян Керран.

Зараз Ямпіль проживає в тимчасовому вольєрі, поки зоопарк збирає кошти на його новий постійний вольєр.

“У нас є найкраща команда, яка подбає про нього та допоможе зробити цей перехід максимально мирним і спокійним для нього”, – зазначили в зоопарку.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.