Шотландський зоопарк прийняв постраждалого через війну ведмедя з Донеччини

Джерело: Reuters
В п’ятницю, 12 січня, до шотландського зоопарку прибув гімалайський чорний ведмідь, який постраждав від російської агресії в зоопарку в селищі Ямпіль Краматорського району Донецької області.
Ведмідь, якого назвали на честь селища Ямпіль, був одним із небагатьох із 200 тварин у зоопарку, які вижили. Після порятунку про нього опікувалася бельгійська благодійна організація.
“Коли волонтери знайшли Ямпіля, біля його клітки незадовго розірвався снаряд і він отримав струс мозку. Він був у жахливому стані; ще п’ять днів, і вони б не змогли його врятувати”, — розповів власник Зоопарку п’яти сестер Браян Керран.
Зараз Ямпіль проживає в тимчасовому вольєрі, поки зоопарк збирає кошти на його новий постійний вольєр.
“У нас є найкраща команда, яка подбає про нього та допоможе зробити цей перехід максимально мирним і спокійним для нього”, – зазначили в зоопарку.
- Російське повномасштабне вторгнення принесло з собою величезні втрати та каліцтва не лише цивільним і військовим, а й тваринам. Сьогодні розповідаємо про долі диких тварини, що різними шляхами були завезені на територію України, виживали майже все життя у неналежних штучних умовах, а через війну нині зазнають додаткового стресу – обстрілів, окупації або відречення з боку тих, хто їх приручив.
- Під час негоди, яка вирувала у південних регіонах України наприкінці листопада, на тимчасово окупованій території загинули тварини у зоопарку. Все – через дефіцит рятувальників.
- У Центра національного спротиву повідомили, що окупаційна адміністрація краде тварин з херсонського заповідника “Асканія-Нова” та перевозить їх в РФ, до краснодарського “Сафарі-парк”.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.