Сховище нацбанку у Дамаску не розграбували – Reuters

Джерело: Reuters

Сховище національного банку у столиці Сирії не постраждало під час заворушень у Дамаску на вихідних.

“У центральному банку досі стільки ж грошей, скільки було. Вторгнень у центральний банк не було й усі кошти передали новому уряду”, – запевнив глава Торговельної палати Дамаска Басель Хамаві.

За його словами, під час заворушень з будівлі центробанку  викрадено певні кошти, але головне сховище не постраждало.

Цю інформацію підтвердили й два інші поінформовані джерела.

“Як глава центробанку Іссам Хазіма, призначений у 2021-му, так і його заступник Майса Сабрін досі працюють у банку”, – йдеться в матеріалі.

Скільки саме грошей залишається у сховищі, і яку сума  викрадено з приміщення центробанку, поки що невідомо, оскільки влада Сирії не публікувала дані про свої золотовалютні запаси вже більше 10 років.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.