Шрі-Ланка закликала Росію припинити вербування своїх громадян

Джерело: The Telegraph

Шрі-Ланка закликала Росію припинити вербування своїх громадян на війну проти України після звинувачень у тому, що тисячі людей обманули й найняли на бойові посади в російській армії.

Міністр закордонних справ Шрі-Ланки Алі Сабрі обговорив це питання з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим на полях зустрічі міністрів БРІКС у Москві.

“На прохання міністра Алі Сабрі також погоджено, що подальший набір зі Шрі-Ланки не проводитиметься”, — повідомили в міністерстві.

Міністерство закордонних справ Шрі-Ланки повідомило, що отримало запевнення від Росії, що вона припинить вербувати громадян острівної держави для участі в бойових діях.

Згідно з даними родичів завербованих громадян Шрі-Ланки, приблизно 16 з них загинули у боях, 37 поранено та близько десятка інших перебувають в полоні в Україні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.