Швеція додатково спрямує понад €42 млн до Фонду підтримки енергетики України

Джерело: Міненерго

Уряд Швеції ухвалив рішення про надання нового пакету допомоги для потреб української енергетики.

У межах цієї допомоги близько 42,5 мільйона євро партнери спрямують до Фонду підтримки енергетики України, створеного за ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісарки Кадрі Сімсон.

Ще майже 12,7 мільйона євро спрямують на підтримку енергетики через Програму розвитку ООН в Україні.

“Швеція – надійний партнер України у протистоянні російській агресії. Ми дякуємо шведським партнерам за черговий внесок у зміцнення нашої енергетичної безпеки”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Координатором допомоги є Шведське агентство міжнародного співробітництва для розвитку (SIDA). Надані кошти буде витрачено на постачання енергообладнання (генераторів, трансформаторів та ін.) і відновлення енергетичної інфраструктури Харківської, Одеської, Миколаївської та Київської областей.

Йдеться передусім про забезпечення енергопостачання об’єктів критичної соціальної інфраструктури – шкіл, лікарень, транспорту та водопостачання.

Нагадаємо, що Швеція є одним із найбільших спонсорів Фонду підтримки енергетики України, зробивши внесок на суму у майже 25,3 мільйона євро.

Окрім цього, з початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала зі Швеції 122 вантажі енергетичного обладнання загальною вагою понад 1 357 тонн, зокрема сотні генераторів, трансформаторів, лічильників газу, електричний кабель та інше устаткування для відновлювальних робіт і ремонтів.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.