Швеція додатково спрямує понад €42 млн до Фонду підтримки енергетики України
Джерело: Міненерго
Уряд Швеції ухвалив рішення про надання нового пакету допомоги для потреб української енергетики.
У межах цієї допомоги близько 42,5 мільйона євро партнери спрямують до Фонду підтримки енергетики України, створеного за ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісарки Кадрі Сімсон.
Ще майже 12,7 мільйона євро спрямують на підтримку енергетики через Програму розвитку ООН в Україні.
“Швеція – надійний партнер України у протистоянні російській агресії. Ми дякуємо шведським партнерам за черговий внесок у зміцнення нашої енергетичної безпеки”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Координатором допомоги є Шведське агентство міжнародного співробітництва для розвитку (SIDA). Надані кошти буде витрачено на постачання енергообладнання (генераторів, трансформаторів та ін.) і відновлення енергетичної інфраструктури Харківської, Одеської, Миколаївської та Київської областей.
Йдеться передусім про забезпечення енергопостачання об’єктів критичної соціальної інфраструктури – шкіл, лікарень, транспорту та водопостачання.
Нагадаємо, що Швеція є одним із найбільших спонсорів Фонду підтримки енергетики України, зробивши внесок на суму у майже 25,3 мільйона євро.
Окрім цього, з початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала зі Швеції 122 вантажі енергетичного обладнання загальною вагою понад 1 357 тонн, зокрема сотні генераторів, трансформаторів, лічильників газу, електричний кабель та інше устаткування для відновлювальних робіт і ремонтів.
- Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).
- До Фонду підтримки енергетики України надійшов новий внесок Данії у розмірі 5,3 млн євро.
- Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук повідомила, що загальний внесок Німеччини до Фонду підтримки енергетики України є найбільшим і наразі становить 225 млн євро.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали угоду про грантовий внесок США до Фонду підтримки енергетики України на загальну суму 23 000 000 євро.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.